Sohbet'e Giriş

Kozmetik ve makyaj malzemeleri


Kozmetik ve makyaj malzemeleri

Kozmetik ve makyaj malzemelerinin tahmini 800’den fazla zarar veren madde içerdiğini kaydeden Erdem, saptanan zararlıların 30 bin tane meydana geldiğini ifade etti.

KOZMETİK ÜRÜNLERİNİN BAŞLICA 3 YAN ETKİSİ BULUNUYOR

Erdem, kozmetik ürünlerinin başlıca 3 yan tesiri olduğuna uyarı çekerek, “Birincisi, bilhassa yağlı kozmetik ürünler, ‘sivilce’ dediğimiz akne inşa ediyor. 2’nci olarak zarar veren maddeler deride kızarıklık inşa ediyor. 3’üncü yan tesiri de netleşmiş değil şayet kanser yaptığına konusunda belirtiler var” diye konuştu.

Vazelin ve parafin detaylı kozmetik ürünlerinin derideki gözenekleri kapatarak sivilce oluşturduğunu belirten Erdem, “Ağır ve altını çizen yapılmış olan makyaj, pudra ve kapatıcı ürünlere ilişkili da sivilce oluşabiliyor” halinde konuştu.

HİNT KINASI KANSER YAPIYOR

Erdem, milletçe aralarında ‘Hint kınası’ diye deyim edilen ürünün kanser yaptığına konusunda kritik belirtiler olduğuna işaret ederek, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Bu maddeyle en çok uğraşan kuaförler. Amerika’da kan ve lenfoma kanseri belirlemiş. Senede 4-5 defa saç boyası yapanlarda, hiç yapmayanlara yönelik daha çok kanser görüldüğü satandı. Kozmetik mahsulleri içerisindeki kimyevi maddelerin mesane kanserine yol açtığı söylenmekte. Kozmetik ürünlerdeki bakteriler enfeksiyona sebep oldu. Duyarlı kişilerde, yüzde travma ve açık meydan varsa bakteriler buralardan girerek enfeksiyon oluşturabiliyor. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi Başkanlığı (FDA), her sene zarar veren maddelerle hangi maddelerin kullanılması, hangi maddelerin kullanılmamasına ilişkili olarak bildirilerde yer alıyor.”

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın