Sohbet'e Giriş

Komediden ne zaman kurtulacağız

Komediden ne zaman kurtulacağız

Kutlama inşa etmek amaçlı, ne kutlanıyorsa, en azından o konu ile alakalı başarıya erişmiş olmak gerekir değil mi?Bence öyle..
Ama gelin görün ki, bizim memlekette “ne civarı başarısız işimiz varsa”, tamamını kutluyoruz maşallah..Mesela..3 Aralık’ta “Dünya Engelliler Günü”nü kutladık.
Sanki engellilerin bütün meselelerini çözmüş, onlarla alakalı her çeşitli sıkıntıyı aşmış benzeri, senenin bir bugünü kutlama yapıyoruz.
Bu vb günler, bana yönelik “maksat kutlama olsun” benzeri kutlamalar.
Bir gün süresince paneller, toplantılar, eğlenceler tertip ediyor, sonrası gün ise her birşey unutuluyor ve eskiye dönülüyor.”Laf olsun torba dolsun” hareketleri başka bir deyişle..
Böyle törenlere itirazım var, hiç bir tanesini kutlamam da..Neyse ki bu itirazda tek değilim.
Gördüğüm kadarıyla çoğalış “Barikat Film Şenliği Derneği”de benzer çizgiye geldi.

adana escort
Dernek, “Dünya Engelliler Günü”nü sıradanlıklar içerisinde kutlamayı kabul etmedi, onun mahaline engellilerin meselelerini, yaşamın içerisinde var olduklarını, üretici konumunda olduklarını ve imalata dahil olmak üzere olabileceklerini olumlu ayrımcılık inşa ederek “365 güne yaymaya” hüküm verdi.
Son derece gerçek bir fikiryüzünden..Bir gündelik “göstermelik etkinliklerin” kimseye yararı olmadığını her birimiz biliyoruz.
Eksiklikleri bir çok kez gündemde tutmadıktan ve gerçekçi çözümlere odaklanmadıktan ardından, bu gibi günleri surat yıl ek olarak kutlasak bir yere varamayız.
Umarım, öbür görevli müesseseler ve örgütler de Barikat Derneği benzeri düşünmeye başlar da, kutlama komedisinden kurtuluruz belki..

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın