Sohbet'e Giriş

Kocaeli-Kampanyalar İkinci El Araba Satışlarını Durdurdu

Kocaeli-Kampanyalar İkinci El Araba Satışlarını Durdurdu

Kampanyalar 2. el araba satışlarını durdurdu

İzmit’te 2. el araba piyasası en durgun sezonunu yaşıyor. İzmit Galericiler Sitesi’nde Cumartesi ve Sektör günleri beklenen hareketlilik görülmezken, iştirak eden müşteriler da maliyetleri dik buluyor. Galericiler satışların durmasını Kasım ve Aralık aylarında gerçekleşen kampanyalarla yepyeni otomobillerin alınmasına bağladılar.

İzmit’te 2. araba piyasasında durgunluk görünüyor. İzmit Galericiler Sitesi’nde bilhassa hafta sonları meydana iştirak eden yoğunluk gittikçe azaldı. Iştirak Eden bireyler de maliyetleri dik buluyor. İzmit Galericiler Sitesi yöneticisi Fahrettin Batı, 2016 seneyin önce çeyreğinin durgun geçeceğini tahmin ettiklerini söyleyerek, “İnsanlar Kasım-Aralık ayları içinde kampanyaların pek olması sebebiyle araçlarını satın aldılar. Eskiyen otomobili olanlar da satıp sıfır otomobillerini aldılar. Şimdi İzmit Galericiler Sitesi’nde yaprak kıpırdamıyor ve benzersiz bir sakinlik var” diye konuştu.

Araç satışının olmamasının nedenlerinden bir tanesini de trafik sigortası ve kasko fiyatlarının dik derecede artmasına bağlayan Fahrettin Batı, “Bazı sigorta acentaları bir trafik sigortasına 2 bin ya da 2 bin 500 TL trafik sigortası çıkartıyorlar. İnsanlar bu konuyla alakalı bize yakıntılarını iletiyorlar” diye konuştu.

İnternet üzerindeki satışlarda sorunlar yaşandığını anlatan Batı, şu şekilde konuştu:

“İnternetten araba almak talep eden vatandaşlar gittikleri şehirde esasen 300-500 TL gidiş geliş benzeri masraflar yapıyorlar. Araçlarla alakalı verilen verilerin gerçek meydana gelmediği süre sıkıntı yaşıyorlar. Böylece yer aldıkları şehirlerdeki otomobilleri seçim ediyorlar. En gerçek şeyde odur. Bizler sitemizde çok saydam davranıyoruz. Araçlarımıza güvence dahi verebiliyoruz. İnternet siteleri, semt araları ve oto pazarları eskisi benzeri rağbet görmüyor. İnsanlar da itibar etmiyorlar bu çeşit alışverişlere”

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın