Sohbet'e Giriş

Klasiğe ‘ekstrem’ yorum

Klasiğe ‘ekstrem’ yorum

Bugün çoğalış çağdaş bir klasik olarak onay edilen 1991 tarihindeki “Point Break”in yepyeni çevrimi benzer adla vizyona girdi. Ekstrem tabiat sporlarına kapsamlı koltuk ayıran yepyeni film, öyküye de ekstrem bir ruh getirmeyi tecrübe ediyor.
KATHRYN Bigelow’un yönettiği önce “Point Break”, 1991 seneyin dikkat çeken filmlerinden biriydi. Hem Bir spor hem bir soygun türlerinin özelliklerini taşıyor, hata çetesine sızan bir köstebeğin öyküsünü anlatıyordu. Ek Olarak da ehemmiyetlisi, bir arkadaşlık filmiydi. Keanu Reeves’in oynadığı Utah’ın mafyaya sızan köstebeklerden farkı, Bodhi’nin (Patrick Swayze) ideallerinden fazlasıyla etkilenmesi, suçlulara meydana gelen mesafesini
mersin escort bayan
kaybetmesiydi… 24 yıl hemen ardından çekilen “Point Break” çıkma noktası olarak önce filmi ediniyor şayet “yeni bir şey”olabilmek amaçlı de önemli gayret sarf etmekte. Kurt Wimmer imzalı yepyeni senaryoda karakterler benzer ismi taşısa da köklü farklılıklar var. İlk filmde Johnny Utah, eskiyen bir futbolcuydu; burada ise yürek azabıyla her şeyden uzaklaşmış bir motorsikletçi. İlk film sörf ve soygun ağırlıklıydı.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın