Sohbet'e Giriş

KİMİN HAKKI NEDİR

KİMİN HAKKI NEDİR

TÜSİAD Başkanaat’nın izahı oluyor… Buyurganlık kelimesini kullanıyor. ‘Eskiden yabancı vesayet vardı, hemen buyurganlıkla karşılaşmak istemiyoruz. Milletin gerçekleri bilme hakkı vardır’ diyor.
Ben konuşacağım ama konuşmayayım. Hüküm önce incelemelerden ardından ne diye konuştu, ‘Şu ana civarı yaptığımız incelemelerde sabotaj emaresine rastlanmamıştır’ diye konuştu. Anamuhalefet öncüsü ne diyor? ‘Bir el bombasıyla bu civarı kalın inşa edilmiş deponun çatısı çöker mi?’ diyor. Bu hangi zekâ örgüsüyle meydana çıkıyor? Bir el bombası olabilir mu? Binlerce el bombası var. Bir adet infilak etti mı, diğerleri de zincirleme patlama getiriyor. Ben bu işi şu anda işin en başında meydana gelen Genelkurmay Başkanaat’mdan dinliyorum. Çıkıyor diyor ki ‘Ben çalışma süresini tamamlamış yani emekli bilmem ne amaçla dinledim.’ Sen emekliden dinledin, emeklinin
seviyesi, kalifikasyonu nedir bilemem. Ben orada analiz yapan Genelkurmay Başkanaat’mdan dinliyorum.
TÜSİAD Başkanı Sayın Boyner’in izahlarına ne diyeceksiniz?

Öğrenmek hakkımızdır falan. Kimin hakkı nedir, nereye kadardır? Onun ölçüsünü Ümit Boyner belirlemeyecek. O, işine baksın.
İsrail ile ilişkiler…
İsrail, İslam dünyasında güzel bir yere oturamamıştır. Normalleşme sürecine girmesi amaçlı de çabaları yoktur. Senin yalnızca Ülkemiz ile münasebetin var. Bu Şekilde bir münasebetin meydana gelen bir ülke yok ki. Gel bu münasebetini iyi tut. Sen kalkıyorsun bu şekilde bir dostunu kaybediyorsun.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın