Sohbet'e Giriş

KAZA BİLE OLUYOR

KAZA BİLE OLUYOR

AKBİL’i, elektronik kartı olmadan otobüse binmeye personelin sayısı hiç de azımsanacak benzeri değil. Üstelik bu sebeple tartışmalar çıkıyor, yolcu-şoför dövüşü ilçeye dahi ne sebeple oldu. İşte bu nakit krizine kendince çözüm aramaya çalışan bir takım sürücüler de AKBİL’i ve elektronik kartı olmayan yolculara tek geçişlik kartlardan satıyor. Ancak 3 TL’lik kartlar 4, 4.5 TL’ye satılınca kıyamet kopuyor. Ivedi Yakıntı Hattı’na iştirak eden iletilerin haddi hesabı yok. Bilhassa de 76 D No’lu otobüsü kullananlar, şoförlerin yolculardan daha çok 1.5 TL almasından yakınıyor. Bu sebeple kavgaların çıktığı söyleniyor. Milletçe Otobüsleri Esnaf Odası ve İETT yetkililerinin bu konuyla alakalı ivedi araştırma başlatmasını umuyoruz.
escort manisa

Tuzla’da yer alan İSKİ Atık Su Arıtma Tesisi’nden çevreye berbat kokular dağıldığını, etraf sakinlerinin hudut krizleri geçirdiğini yazmıştık Geçen aylarda… Haberimizin sonrasında da görevliler harekete geçmiş, arıtma tesisinin filtreleri değiştirilmiş, yurttaş da huzurlu bir soluk almıştı.
Ancak iştirak eden şikâyetlere bakılırsa bu huzur ortamı fazla uzunca sürmedi. Şu günlerde yeniden tesisten kokular yükseliyor. Haliyle bölge halkı yeniden isyanlarda… İyi şayet yurttaş yakıntı etmeden, biz yazmadan şu filtreler değiştirilemez mi?

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın