Sohbet'e Giriş

Katılan ve katılmayan sanatçılar


Katılan ve katılmayan sanatçılar

Bugün takım beraberlik bugünü amaçlı kritik bir hamle atılacak. Cumhuriyet tarihinde ilk defa bu şekilde bir gün yaşanacak. Parti başkanları ve Cumhurbaşkanımız el ele olacak Yenikapı’da. Parti bayrağı yok. Parti mitingi değil. Yalnızca Türk bayrağı altında bir olunacak. Bundan harika ne olabilir? Fakat bu sabah mitinge teşrif edecek, katılmayacak ayrımı başladı dahi. Bilhassa zanaat dünyasında. Bir Takım populer “Ben hemen katılmazsam işlerim durur, beni dışlarlar. İşlerim var, çekimim var, mecbur katılacağım”derken bir takım sanatçılar “Katılmayacağım. Darbe karşıtıyım, ama katılmadan da tepkimi gösterebilirim”diyor. Bu Sabah bilhassa ayrıştırmamanın, kavga etmemenin bugünü. İnşallah yarın bir gazetede “katılmayan sanatçılar”başlığını görmeyiz. Sıla “Katılmadan da tepkimi gösterebilirim”deyince toplumsal basında pekçok trol yeniden açtı ağzını yumdu gözünü. Pekçok kişiyi gaza

getirerek söylenmedik laf bırakmadı. Aman dikkat! Bu stil kavga, gürültünün vakti değil. El ele olmanın vakti. Bunu aklımızın bir köşesine kazımalıyız.
Son senelerde görüyorum. Aileler çocuklarını okul biter bitmez tatile götürüyor. Ya da yazlık hanelerine gidiyorlar. Bilhassa ortaokul dönemine iştirak eden çocuklar çalışmak nedir bilmedikleri benzeri bir de “Beni dünyaya getirdi bakmak zorundalar” diye anne ve babalarına direk düşüncelerini söylüyorlar. Ama bizim senelerde bir ay ya da 15 gün kesinlikle çalışır, ailelerimize de “Bize bakmak zorundasınız”diyemezdik.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın