Sohbet'e Giriş

İşte Pirelli’nin 3 senelik stratejik tasarısı

İşte Pirelli’nin 3 senelik stratejik tasarısı

Dünyanın önde iştirak eden lastik üreticisi Pirelli, Londra’da Başkan ve CEO’su Marco Tronchetti Provera, COO Francesco Gori ve Ar-Ge Direktörü Maurizio Boiocchi’nin katılımıyla tertip ettiği toplantıda 2015 seneye civarı meydana iştirak eden süreçteki mevduat tasarılarını bilgisini verdi. Bunun Için yönelik Pirelli, yenilikçi pazarlama zihniyeti, marka gücü, yepyeni ürünler, ileri bilişim tüketimi, imalat optimizasyonu ve stratejik coğrafyalarda yepyeni mevduat planlarıyla gelişmesini

süratle sürdürecek. 2011 seneyin önce 9 ayı içinde Formula 1’den 300 milyon Euro’luk basın değeri elde eden Pirelli’nin premium segment satışları ise senenin önce 9 ayı içinde %30 yükseliş gösterdi. İtalyan lastik devinin tek sonraki senelerde hedefi ise premium segmentin tartışılmaz evrensel öncüsü olmak.

Formula 1’in tek resmi lastik tedarikçisi olmasıyla beraber premium segmente odaklanan Pirelli, 2011 senesinde ele geçirdiği finansal neticeler ile karlılığında beklenenin üzerinde tek yükseliş gerçekleştirdi. Bu neticeleri ise bütün yıl süresince premium segmente odaklanarak ve çeşitli coğrafi alanlardaki karlılığını dengeleyerek ele geçirdi. Formula 1’den ele geçirdiği başarılarla Avrupa’daki premium segment pazar hissesini %14 düzeylerine çıkartan Pirelli böylelikle premium segment kapsamında lastik piyasasının en dik pazar hissesini ele geçirmiş oluyor ve cirosunu %30 artırdı.

Pirelli’nin yaptığı izahlara yönelik 2015 seneye civarı yalnızca dik performans araba segmentine karşı 18 çeşitli ürün geliştirecek. Geliştirilen bu ürünler Pirelli’nin lastik satışlarının %57’sini oluşturacak. Bunun sonucu olarak 2015 senesinde Pirelli’nin Avrupa’daki satışlarının %80’nini premium lastiklerden meydana gelmesi öngörülüyor. Bu doğrultuda,Formula 1’in resmi lastik tedarikçisi Pirelli, Formula 1 lastiklerinden ele geçirdiği teknolojik haber birikimi ve tecrübesi üreteceği dik performans lastiklere aktararak bu sektörün evrensel öncüsü olmayı amaçlıyor. Yepyeni ifade edilecek yatırımlar ve Ar-Ge çalışmalarıyla bu hedeflerini destekleyecek meydana iştirak eden Pirelli, dik performans lastiklerinin %64’ünü yepyeni mevduat yapacağı fabrikalarda üretecek. 2012-2015 seneleri aralarında süratle gelişen ekonomilerin evrensel ekonomiye katkısının %70’lere çıkacağını anlatan Pirelli Başkan ve CEO’su Marco Tronchetti Provera; “İçinde bulunduğumuz evrensel sorunlar 2012’de tek yavaşlamaya ne sebeple olacak ama bu tek kriz düzeyinde olmayacak” halinde sohbet etti.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın