Sohbet'e Giriş

Irkçılık zamanı tamamlanır uyarı edelim

Irkçılık zamanı tamamlanır uyarı edelim

MEDYA bağlamında insan beyninin ne türlü çalıştığı ve buna ilişkili olarak yepyeni okuyucu kitlesinin profili üst kısmına uzunca zamandır düşünüyor ve çalışıyorum.
Bu aşamada okuyucuların farkında dahi olmadan ırkçılığı öğrenip bunu içselleştirebildiklerini gördüm.
Bunu gösteren iş Abd amaçlı inşa edilmiş, ama benzer neticelerin milliyetçiliğin bir sürü ek olarak katı olabildiği Ülkemiz amaçlı de olabilitesi yüksek olacağını ifade etmek olanaklı.
Barış sürecine müdahele etmek bir takım etrafların ırkçılığın sınırlarında dolaşan ulusalcı iddialar kullandıklarına ara ara tanık oluyoruz.
Bunların olması belki kaçınılmazdır ama bizim asıl uyarı etmemiz gerekli olan ve ile ilgili basın mensupları olarak anında bir birşey yapabileceğimiz bir puan da var.

Abd’daki çalışmada görülmüş ki eşitlikçi ve ırkçılığı yaşamdan çıkardığı iddiasında meydana gelen bir toplumda dahi basının yaptıkları sebebiyle bilhassa genç insanlara ırkçı iddialar kocaman ihtimalle farkında olmadan öğretilip içselleştirilebiliyor.
Belirli yaşın üstünde olup da zencilerle yaşamsal bağlantıya geçmiş beyazlar, ırkçılık tuzağına bizzat deneyimleri sebebiyle pek düşmüyorlar.
Ancak böyle birinci el tecrübesi pek olmayan çocuklar ve gençler karşın ırkı yalnızca medya haberlerinden tanıyorlar.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın