Sohbet'e Giriş

INFINITI, yepyeni tek rekora imzasını attı

INFINITI, yepyeni tek rekora imzasını attı

Dünyanın en kısa zamanda hızlanan hibrid otomobili unvanına sahip meydana gelen ve Geçen yıl Guinness Hayat Rekorlar® giren Infiniti M35 HYBRID, CO2 çıkarma düzeyini hepten düşürerek yepyeni tek rekora imzasını attı. Performans ve petrol tüketiminden ödün vermeden düşük emisyonla uzunca sürüş mesafesi sunan Infiniti M sınıfında en düşük CO2 salınımına sahip araba oldu.

Geçtiğimiz yıl Frankfurt Fuarı’nda hayat prömiyeri yapılmış olan etraf arkadaşı ve yenilikçi teknolojinin nihai yansıması olarak tanımlanan M35 HYBRID, 2012 seneye yeniliklerle başladı. Infiniti M35 Hybrid, CO2 çıkarma düzeyini 162 g/km’den 159g/km’ye düşürdü. 364 HP gücüyle 5.5 saniye benzeri rekor tek zamanda 100 Km hıza erişen ve Geçen yıl Guinness Hayat Rekorlar® girenInfiniti M35h, suskun meydana gelmesinin yanında emisyonsuz ve dik performanslı olma özelliği ile de seçim nedeni.

Suskun, etraf arkadaşı ve sportif: M35 HYBRID

Infiniti mühendislerinin CO2 emisyonunu azaltmaya karşı çalışmaları neticesinde elektrikli motorun hassasiyeti ve akü dolum sisteminde de mühim değişikler inşa edildi. Bunun Için yönelik ilgisiz çalıştırma anında çok daha suskun tek biçimde kuvvet üreten elektrikli motor meydana çıktı. CO2 emisyonun azaltılması M35h’nin esasen düşük meydana gelen petrol tüketimin hepten düşmesini sağladı. 364 HP benzinli/elektrikli modelin kombine kullanımına 100 km’deki petrol tüketimi 7.0’dan 6.9’a; otoyol trafiğindeki petrol tüketimi ise 5.7’den 5.6’ya düşerken, şehir içi kullanımda Infiniti M35h, 0.2 oranında daha uygun fiyat tek kullanım sunarak 100 km’de 9.0 litre petrol tüketiyor. Kullanım tarafından da çok düşük fiyatlar sunan 2012 model M35h çok avantajlı.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın