Sohbet'e Giriş

İçeride de dışarıda da düşman değil arkadaş üretmeyi başaralım

İçeride de dışarıda da düşman değil arkadaş üretmeyi başaralım

Kendine uyumlu bir düşman bulamazsa Amerika Birleşik Devletleri krize mi girer? Ilgisiz Savaş’ın bittiği ve AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’nin bir harika devlet olarak bir başına kaldığı 1990’lardan itibaren tanık olduğumuz gelişmeleri hatırlayın…Putin açık açık ifade etti… “Sovyetler Birliği çöktüğü süre, Rusya’nın savaş uçaklarını havalandıracak durumu yoktu” diye konuştu. Bu dönemde AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI elini uzatsaydı, Rusya da sözgelimi Ülkemiz benzeri Amerikan İttifakı’nın bir azasi olabilirdi.
Sovyetler Birliği’ne, komünizme ve Varşova Paktı’na karşın oluşturulmuş meydana gelen NATO’nun varlık nedeninin yok

meydana geldiği bir dönemdi bu.Ne var ki adeta değişim gösteren bir birşey yokmuş benzeri, AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Rusya’yı kuşatmayı devam ettirdi. Bir harika devlet olarak Bm kararı olmadan Irak’ı ve Afganistan’ı işgal ederken, bir taraftan da eskiyen Demir Perde azasi devletleri Rusya’ya karşın donatmaya başladı.
Putin bu gelişmeleri “ABD bağlaşık değil kendine uydu arar” diyerek değerlendiriyor. Ve geçen senelerin nihayetinde Rusya’nın kendine gelip yine bir harika devlet meydana gelmesinin, kaçınılmaz meydana geldiğini söylüyor.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın