Sohbet'e Giriş

İbretlik hezimet


İbretlik hezimet

ANAYASA değişiklikleri zamanı birçok açıdan ders kitaplarında yer almalı. CUMHURIYET HALK PARTISI’nin, MILLIYETÇI HAREKET PARTISI’nin, BDP’nin engellemeleri, “Parlamenter demokraside siyaset yapmamanın biçimleri”bahsinde okutulmalı. “Siyasetin katili: Politika” başlığı da uyumlu düşer. Kritik maddeleri geçelim; diyelim ki o maddeler çevresinde kritik kavramsal kaos var. Ancak bir de öbür maddeler vardı malum; memleketin doğrultununu gelişmiş uygarlıklara yaraşır bir zaviyeye yönlendirecek meydana gelen. İşte zurnanın zırt dediği yer, “kötü niyet”in gaz fazından sert faza geçtiği yer orası.
CUMHURIYET HALK PARTISI, MILLIYETÇI HAREKET PARTISI ve BDP bizzat parti programlarında bulunan ya da pekâlâ alabilecek meydana gelen maddeler/değişiklikler dair ne sebeple ve hangi yüksek şuura binaen “takoz” vazifesi

gördüklerini çocuklarına, torunlarına ne türlü anlatabileceklerini şimdiden düşünmeye başlasın. Mesela özel yaşama bariz bir savunma temin edecek, çocukların haklarını genişletecek ve kadın-erkek eşitliği dair bayanın vaziyetini onarmayı hedef alan önlemlerin oylanacağı oturumlara dahi ne sebeple girmediklerini.
İyi düşünmeliler; zira zaman olup devran döndüğünde, “Şeyy, AK Parti’nin projesiydi, akamete uğratmak isteyüksek. İktidar partisinin önünü her cihetten tıkamak ciddi bir politikaydı” izahı sadra şifa meydana gelmediği benzeri, çok da “ucuz” görünecek.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın