Sohbet'e Giriş

Hitler Almanya’ya sığınma etmiş bir Türk diplomat mıydı

Hitler Almanya’ya sığınma etmiş bir Türk diplomat mıydı

İsviçre’nin “Tages-Anzeiger” gazetesine yönelik Volkan Karagöz adındaki Türk diplomat, ailesi ile beraber İsviçre hükümetinden sığınma hakkı istemiş. Bu son müracaat ile beraber, 15 Temmuz darbe teşebbüsünden itibaren İsviçre’den sığınma talep eden Türk yurttaşlarının sayısı 408’e ulaşmış.Suriye ve Irak’tan Ülkemiz’ye sığınarak canlarını kurtaran 3 milyon insanın yarattığı yoğunluğu, bir takım Avrupa ülkeleri adeta hafifletmeye çalışmak amaçlı, sığınmak talep eden Türk halkına kucak açıyorlar.
Bu Türklerin darbeci veya FETÖ’cü veya PKK’cı veya DHKP-C’li olmaları mühim değil. Nitekim 15 Temmuz darbe

teşebbüsü ardından bir askeri helikopterle Yunanistan’a kaçan darbeci sekiz subayı, Yunanistan geri iade etmedi. Özdemir Sabancı cinayeti faillerinden Fehriye Erdal’ın da enbaşta Belçika olmak üzere Avrupa ülkelerinden 15 sene ne türlü şefkat gördüğü daima hatırlarda değil mi?
Neyse… Nihayetinde her şeye alışıyor birey. Ama sanırım yalnızca biz alışıyoruz bir takım garipliklere… Sözgelimi Almanya’da 4 milyon Türk’ün yaşamasına nazaran Alman görevliler Türklerle Ülkemiz’nin bakanlarının buluşmalarına müsaade vermeyince, biz de natürel olarak bu uygulamayı Neo-Nazizm olarak niteliyoruz.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın