Sohbet'e Giriş

HİPOTİROİDİ VE MASKELİ DEPRESYON

HİPOTİROİDİ VE MASKELİ DEPRESYON

Tiroit hormonu bedende sıcaklık ve enerji ayarını imkanı sunan bir hormon. Tiroit hormonunun yavaş çalışmasına hipotiroidi adı verilir. İyot eksikliği, Haşimato tiroiditi ya da subakut tiroiditi ismini verdiğimiz tipte tiroidit, hipotroidiye ne sebeple olabilmektedir. Şayet sabahları yorgun uyanıyorsanız, zaman boyu halsiz ve enerjiniz düşükse, uyukluyorsanız, saçlarınızda incelme, dökülme meydana geliyorsa, kabızlıktan yakıntı ediyorsanız, ruhsal durumunuz bir çok kez depresifse sizde de hipotiroidi olabilmektedir. Ifade Edilecek önce iş anında bir endokrinoloji uzmanına danışmak, tiroit fonksiyon testlerini yaptırmak ve iyileştirme olmaktır.
Sabahları yorgun ve huzursuz uyanıyorsanız göz ardı etmemeniz gerekli olan hastalıklardan biri de maskeli çöküntü. Maskeli çöküntü evrensel olarak halsizlik, başı ağrsıcaklık, yorgunluk, sebebi belli olmayan adele, kemik
escort elazig
ağrılarıyla başlar. Bu şikâyetlerle hasta hekim doktor gezer, belli bir süre incelenince çöküntü tablosu belirir.
Hayattan eskisi civarı zevk almıyorsanız, keyifsiz, neşesizseniz, toplumsal etraftan gittikçe uzaklaşıyorsanız, iş inşa etme isteksizliğiniz varsa sizde de maskeli çöküntü olabilmektedir. Bilhassa son zamanlarda gelişen dik teknolojiyle hızlanan dünya ritmi, iş saatlerinin uzaması, e-mail, kısa mesaj dikkat trafiği ile düşük yoğunluklu stresin günün 24 saatini kapsaması, hiçbir şeye yetişememe, eksik kalma kaygısı, gittikçe toplumsal etraftan uzaklaşma, maskeli çöküntünün asıl hazırlayıcılarıdır. Bu belirtiler sizde varsa anında bir psikolog ya da psikiyatrdan destek alın. Hemen Ardından her şeyi bir yana bırakıp tatile çıkın ve stresi yaşamınızdan uzaklaştırmaya çalışın.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın