Sohbet'e Giriş

Hintlerde Yeraltı Maden ile ilgili yararlı bilgiler


Hintlerde Yeraltı Maden ile ilgili yararlı bilgiler

Susrata kitabında altın, gümüş, bakır, kalay, mermi ve demir benzeri altı metal ve narin alkaliden ayrılan yakıcı alkaliler zikredilmektedir. 7. yy dan iştirak eden Vagbhata?da da bundan önce tek sürede civanın Hindistan?daki kaydını içermektedir. İddiaya yönelik, Hindu simyacıları, güçlü mineral asitlerini bilmektedir. Bu argüman 8.yy dan kalma tek kitaba dayanmaktadır. Metallerin tek sıvı/akışkan aracılığıyla öldürüldüğünden bahsedilmektedir. 12.yy a dayanan tek kaynakta Tantrada, bu sıvının yeşil sülfrik asitten hazırlanışı tarif edilmektedir.

İ.S. 780?ye ilişkin tek Çin kaydında belirtildiğine göre: ? Hindistan?da Pan-ch?a-cho suyu olarak bilinen tek madde vardır. Bu dağlardaki minerallerden üretilir. O, nebatları, odunları, metalleri ve demiri eritebilir. Hakikaten, o tek kişinin eline konsa, onu da yok eder?
Civa ve kükürt benzeri ilkel maddelerin yakınında, Hindularda toprak, su, gökyüzü, ateş, ve tutsak, ya da bizzat başına uzay, benzeri 5 personel vardı. Sonuncusunun da Greklerden alınmış meydana geldiği düşünülebilir.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın