Sohbet'e Giriş

Her bel ağrısı bel fıtığı mıdır?

Her bel ağrısı bel fıtığı mıdır?

Amerika, İsviçre, İsveç ve Norveç’te pekçok meydanda tıbbi çalışmaları yer alan ve bilhassa Fizik Iyileştirme ve Tedavi kapsamında uzmanlık derecesinde çalışmalar gerçekleştiren Dr. Mehmet Vedat Özek, bilhassa sık sık karşılaşılan bel ağrılarının hepsinin bel fıtığına bağlanmaması gerektiğini söylüyor.

Her bel ağrısı bel fıtığı mıdır?

Dr. Mehmet Vedat Özek, bel ağrılarının fakat yüzde 3’ünün operasyon edilmesi gereken bel fıtıklarından kaynaklı meydana geldiğini bildiriyor. 1996 seneninden beri Norveç Sıhhat Bakanlığıyla anlaşmalı olarak gerçekleştirdiği İskandinav konsepti ile Ülkemiz sıhhat turizminde de mühim girişimlere imzasını atan Özek son zamanlarda pekçok

hastanede karşılaşılan vakalara bel fıtığı başlangıcı teşhisi koyulduğunu ve bunun ameliyatlara civarı uzanan sıhhat meselelerine sebep meydana geldiğini anlam ediyor.

“Bel fıtığı başlangıcı diye bir birşey yok”

Bunun önüne geçilmesi gerektiğini vurgulayan Dr. Özek, “Bilmemiz gereken olan bir birşey var; bel fıtığı başlangıcı diye bir birşey yoktur. Bu sebeple vatandaşlar pratik ve temel biçimde kurtulabilecekleri ağrılar nedeni ile şuursuz biçimde bıçak altına girmektedir. Bel fıtıklarının çoğu operasyonsuz olarak iyileştirme edilebilmektedir. Araştırmalara yönelik operasyonsuz yollarla hasta olanların yüzde 75 ila 90’ında iyileşme meydana geldiği görülüyor” diye konuştu.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın