Sohbet'e Giriş

Hattat Traktör Avrupa’da pazar liderliğine göz dikti

Hattat Traktör Avrupa’da pazar liderliğine göz dikti

Ülkemiz’nin önder türk malı traktör üreticisi Hattat Traktör, Avrupa sektöründe çabuk gelişmesini sürdürüyor. Yüzde 100 türk malı anapara, Türk mühendisler ve Türk yan endüstri üretimi ile Çerkezköy’de 2002 senesinde traktör üretimine başlayan Hattat Tarım, A 110 serisi ile Avrupa’da kazandığı “Yılın Traktörü ve Yılın Tasarım”ödülünü 2 yıl üst üstüne egale etti. Hattat Tarım 100 Beygir Gücü’ndeki Hattat marka traktör ile Avrupa’nın mühim traktör fuarı “Szekkuttas Fuarı”nda da yeniden kategorisinde birinci oldu.

Hattat Holding içerisinde 2002 senesinde traktör yatırımına start verici Hattat Tarım, Ülkemiz ve Avrupa’da çabuk yükselişini sürdürüyor. Avrupa’dan Latin Amerika’ya Asya’dan Ortadoğu’ya 22 ülkeye yaptığı ihracat ile türk malı traktör yatırımında ihracat şampiyonu meydana gelen Hattat Tarım, Avrupa’da arka arkaya mükafatlar kazanıyor.

Hattat Tarım’ın 2010 senesinde Avrupa’da “Yılın Traktörü ve Yılın Tasarımı”ödülünü meydan A110 Serisi Traktörü, Avrupa’nın Macaristan’da tertip eden en mühim fuarı “Szekkuttas Fuarı”nda da görücüye çıktı.

150 binden pek Avrupalı rençperin katıldığı ve beynelmilel markaların bulunduğu fuara dahil olan Hattat Traktör, tertip ettiği tanıtım gösterisi ve rençperlerle bire bir yaptığı tecrübe sürüşlerinden yeniden tam not aldı.

2010 senesinde Avrupa’da yılın Traktör ve Dizayn Hediyeyi, 2011 Senesinde da İrlanda da Pulluk Şampiyonu meydana gelen Hattat Traktör Macaristan’dan da yeniden birincilikle döndü.

Hattat Tarım, 2007 senesinde Hattat markasıyla ve tamamıyla türk malı üretimiyle traktör sektörüne girdi. Uygun Fiyat krize nazaran 5 yıl benzeri kısa zamanda 19 çeşitli model çıkartarak traktör sektöründe bir ilke imzasını atan Hattat Tarım, Hattat Traktör’ün yanında Valtra ve Ferrari markalarıyla çiftçilere erişiyor. 2009 seneninden itibaren ihracat yapan Hattat Traktör, Avrupa’ya ise Hattat, HTT ve Pol-Mot marka traktörlerin satış yapıyor.

Çerkezköy’de 200 bin m2’lik tesislerde Ülkemiz’nin en kocaman otomotiv yan endüstri fabrikası Hema Endüstri A.Ş ile beraber traktör üretimi gerçekleştiren Hattat Tarım, 2007’de de bizzat adıyla Hattat Traktör markasının imalatını başlattı. Otomatik boyahane, robotlu montaj ve test makineleri ile fazla yüksek bilişim faydalanılarak üretim yapabilen 20 bin kapasiteli fabrikada, 50 beygir gücünden 102 beygir gücüne civarı bütün opsiyonlarıyla beraber 209 model traktör üretiliyor.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın