Sohbet'e Giriş

Haramiler Müzik Grubu ile ilgili yararlı bilgiler


Haramiler Müzik Grubu ile ilgili yararlı bilgiler

1960 lı senelerdeki önce Haramiler grubunun kurucu azasi Uğur Dikmen`in de dayanak vermesiyle yeniden Haramiler isminde tek grup çocuk kullanıcılar aracılığıyla 1991 senesinde Eskişehir de kurulur. İlk Haramiler grubu benzeri Anadolu Rock stilinde müzik yapmaktadırlar. İlk albümleri Kader 1998 de Ada Müzik yaftasıyla çıktı. Albümün en alaka gören parçası meydana gelen Mavi Duvar a video klip çekildi.

Drama Köprüsü, Kader, Balıkçının Öyküsü, Camdan Küre benzeri harika parçaların yer aldığı albümüyle Anadolu Rock müziğini bize yeniden yaşatan Haramiler cover parçalardan meydana gelen ikinci albümünü 2002 senesinde indirilmeye sürer. Grup bu albümünde Dadaloğlu, Fabrika Kızı, Leylim Ley vs. benzeri klasikleşmiş parçaları bize yeniden sunmuştur.
Şimdiye civarı yayınlanan 2 albümü yer alan grup, albümlerinde bilhassa Anadolu ezgilerini yüklü olarak kulanmıştır. Solistleri Ayhan Yener ile 2006 senesinde gösterime giren Keloğlan Siyah Prense Karşın adlı filmin soundtrack çalışmasını yapmışlardır.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın