Sohbet'e Giriş

Hangi Üniversitede Eğitim Almalı

Hangi Üniversitede Eğitim Almalı

Sizlere İngiltere’de üniversite hayatından bahsetmeden öncesinde belli bir süre giriş amaçlı haber vermekte fayda var. Zaman geçtikçe yurtdışı eğitim kendini giderek fazladan ön tasarıya alır oldu. Bunda ferdi tercihlerin yanında eğitim kalitesi ile beraber geleceğin güvence altına alınması benzeri bir önem de yer ediniyor. Peki, yurt dışarısında üniversite okumanın avantajları nelerdir ve ülkemizde ne sebeple üniversiteler eksik görülmektedir.

Yurt dışı eğitim amaçlı anında bir örnekle bu konuyu pekiştirelim. Misal olarak İngiltere’de üniversite kursu aldığınızı ya da almayı düşündüğünüzü düşünelim. Önce İngiltere’de üniversite müddeti 3 sene. Bu çok mühim bir avantaj, birçok ülkede bu süre 4 sene, hatta ülkemizde bunun için dahil.

İkinci olarak başka dilinizin İngilizce olması benzeri mühim bir avantajıda yaşıyorsunuz. 3 Sene üniversite yaşamının nihayetinde hemen hemen ana diliniz benzeri akıcı İnglizce konuşabilirsiniz ve iş yaşamında İngilizcenin ehemmiyeti ise açıkça kendini belli etmektedir.

Eğitimin yaşama geçirilmesinde çok tertipli davranış eden bir ülke meydana gelen İngiltere, kursu bir sektör olarak ele ediniyor ve dolayısyla bu pazarın ülkeye faizinin farkında davranış etmekte. Her sene 150’den pek ülkeden 600.000 öğrenim gören İngiltere’de üniversite kursu, yaz kursları, lisan okulları, staj ve iş İngilizcesi amaçlı müracaatta bulunuyor.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın