Sohbet'e Giriş

Hamilelikte kozmetik ürün tüketimi ile ilgili yararlı bilgiler


Hamilelikte kozmetik ürün tüketimi ile ilgili yararlı bilgiler

Kozmetik mahsulleri kadınların yaşamında vazgeçilmezlerden birisidir. Her bayan harika ve bakımlı görünmek arzu eder. Gebelikte ise bu talep hepten fazlalaşır. Değişim Gösteren hormonların tesiriyle kadın adayı kendisinin eskisi civarı harika olmadığını düşünür. Fakat gebelikte kadın adayları kozmetik mahsulleri kullanıp kullanmamak dair kararsızlık yaşarlar. Peki, kozmetik mahsulleri kullanmanın bir zararı var mıdır? Kozmetik mahsulleri kullanmak bebeğe kayıp verir mi? Bu yazımızda kadın adaylarının çok heyecan ettiği kozmetik tüketimi ile ilgili haber vereceğiz.
Sağlıklı bir gebelik ve bebeğin sıhhatli gelişimi amaçlı gebelik boyunca kadın adayları çok temkinli olmalıdır. Bilhassa hamileliğin önce 3 ayı bebeğin sıhhati tarafından çok mühimdir. İlk 3 maaş dönemde çocuk her şeyden çok etkilenmektedir. Gebelikte akne sivilce problemi hayatını sürdüren ve akne rehabilitasyonu olmak talep eden kadın adayları bayan doğum uzmanlarına danışmalıdır. Kadın adayları doktora danışmadan krem, ilaç vb. hiçbir zaman kullanmamalıdır.

Kozmetik mahsulleri ile ilgili altını çizen yepyeni bir iş yapılmaktadır. Fakat bütün kozmetik mahsulleri ile ilgili yeteri kadar çalışmalar yapılamamaktadır. Bu sebeple kadın adayları gebelik boyunca kozmetik ürünlerini kullanmaktan kaçınmalıdır. Pekçok kozmetik ürünü cilde derinlemesine nüfuz etmez ve kozmetik ürünlerinin muhtevanında beden amaçlı zarar veren meydana gelen maddelere koltuk verilmese de, gebelerin bu çeşit mahsulleri sıkması mahzurlu olabilmektedir. Özelikle akne rehabilitasyonunda oral antibiyotik kullanılmamalı, kullanılması gerekiyorsa doktora danışarak önereceği ilaçlar kullanılmalıdır.
Kullanılan kozmetik ürünlerinin içinde A vitamini olmamasına uyarı edilmelidir. Bununla Birlikte Vitamin A ve retin-A ve retinoid benzeri maddeler içerir surat kremlerinden de uzak durulmalıdır. Kullanacağınız kremlerin A vitamini içermemesine kadın adayları uyarı etmelidir. Bir Takım kadın adayları bronzlaştırıcı kremleri kullanma dair kararsızlık yaşamaktadır. Bronzlaştırıcı kremler önce 3 ay kullanılmamalıdır. Bu çeşit kremlerin bebeğe bir zararı yoktur. Yalnızca cildin gökyüzü almasını önler. İlk 3 ay kadın adayı kozmetik tüketimi dair dikkatli davranmalıdır.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın