Sohbet'e Giriş

Habersiz kalsak kırılan saksı manşet olabilir muydu

Habersiz kalsak kırılan saksı manşet olabilir muydu

Balyoz darbe tasarısı irtibatlı YıL krizi, web andıcı soruşturması, referandum dalaşı filan olmasaydı, her normal ülke benzeri dingin bir ağustos ayı geçiriyor olsaydık… Acaba biz de huzurevi önünde insafsızca kırılmış saksıyı haber yapar mıydık? Almanya’da bir dergi inşa etti, Twitter âleminde yer yerinden oynadı. Hem Bir de hayat genelinde. Hemen 72 halk, Alman dilindeki “Blumenkübel” ne manaya ciro, onu çözmeye çalışıyor
Haberi yazan, kocaman ihtimalle gazetenin yazlık stajyeri. Kalemi gayet ciddi: “Huzurevi sakinleri salı sabahı kalkıp, giriş kapısı önündeki iki saksıdan birinin kırıldığını görünce neye uğradıklarını şaşırdılar. Failler ise müsaadesi kaybettirmeyi başarmıştı…”
Neuenkirchen kasabasının mahalli gazetesi Münstersche Zeitung’da çıkan bu habere, kırık saksı resmi de eşlik etmekte.
Sonra stajyer kızcağızın bir dostu “Neuenkirchen’de bir saksı devrildi”diye twit yazıp, habere link veriyor. Ve “Blumenkübel”
porno izle
başka bir deyişle çiçek saksısı, birden çok saat içerisinde popüler haline geliyor. Hem Bir de hayat genelinde. Trending topics’te önce beşe giriyor. Naomi Campbell’in kanlı elmas davasında ifade vermesi sorunuyla başa baş yarışıyor. Bir de Pakistan’daki sel yıkımı var esasen mühim olay olarak.
Huzurevinin perişan kırık saksısını sayfaya koyan dergi yöneticileri pişmanlıktan kafalarını duvarlara vuracakları yerde,”Kırık saksı internette kocaman durum yarattı”diye haber de yapıyorlar. Havadis sıkıntısı o civarı ileri boyutta başka bir deyişle. Içerik işleri Müdürü Gerald Meier-Tasche, “Dünyayı sarsacak nitelikte bir haber olmadığını biliyoruz. Ne var ki her çeşitli mahalli mevzuyu haber yaparız. Bu da öyle bir meseleydi”diyor.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın