Sohbet'e Giriş

Gümüşhaneli dağcılardan Güzyurdu köyüne ‘güz’ yürüyüşü


Gümüşhaneli dağcılardan Güzyurdu köyüne ‘güz’ yürüyüşü

Gümüşhane Dağcılık ve Tabiat Sporları Takımı (GÜDAK) azasi sporcular, sonbahar mevsiminin güzelliklerini en eli açık biçimde sunduğu Kelkit kazasına ilişkili Güzyurdu köyünde tabiat yürüyüşü gerçekleştirdi.
İl merkezi ve Kelkit ilçesinden toplamında 32 sporcunun katıldığı yürüyüşün rehberliğini ise Güzyurdu köyü muhtarı Bilal Akman inşa etti. Güzyurdu köyü içinden yürüyüşe başlayan sporcular doruk çevresinde hilal çizerek toplamında 14 kilometrelik parkuru yeniden benzer köyde tamamladı.

Yaklaşık 5,5 saat kadar süren yürüyüş süresince köyün Yapraklı, Mollanın Kumu ve Karapınar Yaylasından İspirli mevkiine erişen sporcular buradaki piknik kapsamında yanlarında getirdikleri yiyecekler ve köylüler aracılığıyla ikram edilen yemekleri yedi, şifalı olduğuna inanılan sulardan içti.
Etkinlik sorumlusu Basit Taş, Gümüşhane yöresinde sonbahar mevsiminin “Güz” olarak adlandırıldığını, yürüyüşün gerçekleştirildiği Güzyurdu köyünün de sonbahar mevsiminde harika görüntüler sunduğunu ifade ederek, yürüyüş süresince sporcuların onlarca kare fotoğraf çektiğini ifade etti.

Sizde Yorum Yapın