Sohbet'e Giriş

GERGİNLİK KAYıP VERİR

GERGİNLİK KAYıP VERİR

Bu idrak ve beklenti içerisinde olunca, başarısızlık karşısında doğaldır ki tenkitler mantığın dışına çıkıyor. Geçtiğimiz hafta meydana iştirak eden pankart vakası ara ara sahalarımızda yaşadığımız bir eylem şekli olarak tarihe geçmiştir. Ancak bunu burada bir sürü açık şekilde belirtmeliyim ki, gerçek bir tutum değildir. Lig TV yorumcuları Mustafa Denizli, Şansal Büyüka ve Tümer Metin’i hedefleyen pankartların Galatasaray taraftarları aracılığıyla tribünlere asılması, bırakın yönetmeliklere ters olmasını amacını aşan bir tepkidir.
Elbette, her biri eleştirilir. Her yapılmış olan yorum bizi sevinçli etmeyebilir. O zaman önüne iştirak eden bu çeşit pankartlarla tribünleri donatırsa netice ne olabilir. Türkiye şiddete eğilimli bir toplum haline geldi. Fenerbahçe otobüsüne yapılmış olan silahlı saldırı artık aydınlığa kavuşmamış. Bursa’daki fotoğrafları her biri seyretmiştir. Çoğalış otobüslerin taşlanması sıradan duruma gelmiştir. Bu ortamın daha çok gerilmesi,
escort kayseri
taraftarların, grupların düşmanlaştırılması kimsenin hayrına olmaz.
Kulüp başkanları enbaşta olmak üzere, her biri bu gerginliği bırakacak söylemlerde ve eylemlerde bulunmalıdır. Galatasaray idarenine sesleniyorum; Duygun Yarsuvat benzeri barışçıl, öğretici, insanlığın ve dostluğun ehemmiyetini bütün kesimlere anımsadan başkanlarına baksınlar. Ve o pankartların gerçek bir eylem olmadığını göreceklerdir. Soğukkanlı ve akılcı olmak zorundayız. Futbolun bir oyun meydana geldiği ve kaidelerinin da bir sürü temel meydana geldiğini her biri biliyor.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın