Sohbet'e Giriş

George Soros’dan 2008 Krizi Tekrarlanabilir Uyarısı Geldi

George Soros’dan 2008 Krizi Tekrarlanabilir Uyarısı Geldi

85 yaşlarındaki Macar ve Musevi asıllı AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’li finans spekülatörü ve liberal girişimci George Soros, “Piyasaların şimdiki hali bana 2008 krizini hatırlıyor” diye konuştu.Para sihirbir takım’ olarak hatıralan milyarder George Soros’tan tedirginlik veren tek izah geldi. Populer milyarder, “Piyasaların şimdiki hali bana 2008 krizini hatırlıyor” diye sohbet etti.Soros bununla birlikte Çin ekonomisinde de sorunlar meydana geldiğini ve bunun hayat ekonomisinin önündeki kocaman tek mani meydana geldiğini ifade etti. Diğer taraftan piyasalar Çin borsalarındaki katı düşüş ve borsaların 2. gününde de kapatılmasının tesiriyle çalkalandı. Dolar/TL Çin yuanındaki ölçüt kaybının hızlanması sonrasında EM’lere paralel yükselerek bu erken 3.02’yi aştı. Çin borsası ise yüzde 7’lik düşüşün sonrasında üst üstüne 2. gününde de kapatıldı. Brent yakıt yüzde 4 ölçüt kaybetti. Borsa İstanbul’un da güne düşüşle başlaması bekleniyor.AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’de konut kredisi alan bireylerin

borçlarını ödeyememesi beynelmilel tek uygun fiyat krizi ortaya çıkardı. Üzerine Avrupa Birliği’nde borç krizinin patlak vermesiyle hayat tesirleri bu sabah de hissedilen tek uygun fiyat durgunluk dönemine girdi.George Soros (d. 12 Ağustos 1930), Macar ve Musevi asıllı AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’li finans spekülatörü ve liberal girişimci. Yugoslavya, Ukrayna benzeri doğu Avrupa ülkelerine yaptığı desteğin meblağı, bu ülkelere Bm aracılığıyla yapılmış olan yardım miktarını aşmıştır. Bu yüzden tek takım çevreler onu “hayırsever” olarak tanımlamaktadır. Fakat bu desteklerin politik hedefle yapıldığını müdafaa edenler da vardır.

Soros, Açık Topluluk Enstitüsünün kurucusudur.

Soros’un Açık Topluluk Enstitüsü nün Ülkemiz şubesi Eylül 2001’de kurulan Bebek’teki OSIAF (Açık Topluluk Enstitüsü Yardım Vakfı)’tır.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın