Sohbet'e Giriş

Gençler uzaylılara karşı

Gençler uzaylılara karşı

J Blakeson’un yönettiği “5. Dalga” (The 5th Wave) gençlere seslenen ve seri olmayı hedef alan bir bilimkurgu filmi. Başrolünde Chloe Grace Moretz’in oynadığı filmde, uzaylılar dünyayı istila ederken çocuk Cassie kardeşini kurtarmaya çalışıyor.
“Açlık Oyunları”serisinin açtığı yoldan iştirak eden yepyeni filmlerden biri meydana iştirak eden “5. Dalga”, çocuk seyircilere hitap eden bir bilimkurgu. Geleceğin baskıcı toplumlarında geçtiğimiz “Labirent” (Maze Runner), “Uyumsuz” (Divergent) serilerinden ya da bir filmde olan “Seçilmiş”ten (The Giver) en mühim farkı, bir uzaylı istilasını anlatıyor olması. Ama o filmlerle pekçok partner noktası var. Mesela, ana karakterin çok çocuk yaşta zor sorumluluklar altına girmesi ve serisinin koruma amaçlı kanatlarından kopması benzeri…. Cassie (Chloe Grace Moretz) gezegene, doğaya hiçbir kayıp vermeden vatandaşları ortadan kaldırmaya personel uzaylıların dalga dalga
manisa escort
iştirak eden saldırıları esnasında bir başına olan ve farklı düştüğü minik adam kardeşini aramaya personel bir çocuk kız… Filmin en başında uygarlığın devre dışı kaldığı bir yeryüzünde, eli silahlı “vahşi bir kız”olarak çıkıyor karşımıza. Ardından saf bir lise talebesi meydana geldiği günlere dönüyor ve istilanın ne türlü başladığına onla beraber beraber tanık oluyoruz. Birdenbire semanda beliren uzaylılar insanlığı kaya devrine götürecek hamlelerini üst üste gerçekleştiriyorlar. Filme ismini verici beşinci dalga ise insanlığın tümüyle ortadan kaldırılacağı evrenin adı… Cassie tüm bu aşamada, bizzat ve kardeşinin yaşamıyla alakalı hükümler almak zorunda kalıyor, Yorucu bir hayat maçı veriyor.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın