Sohbet'e Giriş

Ford 450 bin aracını geriye çağırıyor

Ford 450 bin aracını geriye çağırıyor

Amerikalı otomotiv üreticisi Ford, 450 bin 426 minivan ve SUV aracını geriye çağırıyor. Ford yaptığı bildiride geriye çağrılanmarkave modeller ve geriye çağırma gerekçesi şöyle:
Ford 450 bin 426 minivan ve SUV aracını geriye çağırıyor
Amerikalı otomotiv üreticisi Ford, 450 bin 426 minivan veSUVaracını geriye çağırıyor.

Ford yaptığı bildiride, 2004 ve 2005 senelerinde üretilmiş 205 bin 896 “Freestar” ve “Mercury Monterey” minivanı, tork konvertörü çıkma milinin arıza yapabileceği gerekçesiyle geriye çağıracağını bildirdi.

Sözkonusuaraçların tork konvertörü çıkma milinin arıza yapmasının çarpmayla sonuçlanabilecek anlık kuvvet kaybına sokak açabileceğine işaret edildi.

Şirket bununla birlikte fren ana merkezi rezervuar tankı kapağının fren hidrolik yağı sızdırabileceği gerekçesiyle 2001 ve 2002 senelerinde üretilmiş 244 bin 350 “Escape” SUV araçlarını geriye çağıracağını anlam etti.

Fren hidrolik yağının sızmasının bu otomobillerin fren sistemlerindeki cereyan irtibatlarını aşındırabileceği, bunun da erimeye, duman çıkmasına ya da yangına sokak açabileceği anlam edildi.

Ford, konu hakkında araç sahiplerini bilgilendireceğini ve bayilerin gereken parçaları bedava değiştireceğini ifade etti.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın