Sohbet'e Giriş

FETÖ’cüleri ve 15 Temmuz’cuları fakat hüküm belirleyebilir

FETÖ’cüleri ve 15 Temmuz’cuları fakat hüküm belirleyebilir

Bazı medyalar da “Kötü haberler” üzerinden varlık sebeplerini oluştururlar. Bu dönemde berbat haberler en bir sürü FETÖ aracılığıyla üretildiği amaçlı, o medyalar da istemeseler dahi FETÖ’cü olarak görülürler.Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan nefret etmek üzere kurgulanan muhalefet zihniyeti ise, 15 Temmuz darbe girişiminin ana hedefi Erdoğan’ı katletmek meydana geldiği amaçlı istemeseler dahi 15 Temmuz’cu olarak görülürler.
Kimin FETÖ’cü, kimin 15 Temmuz’cu meydana geldiğini veya olmadığını ise yargının hassas terazisi belirleyecektir. Ancak yargının da uzunca bir zaman FETÖ’nün eline geçmiş olması sebebinden, bu terazinin hassasiyetine yine kavuşması zaman alacaktır.Bu zaman süresince kimse kendisini savcı veya yargıç olarak görmemeli ve hariçten yargının mahaline geçmeye çalışmamalıdır.

Bu arada berbat haberler üretmek ve idrak operasyonları yapmakla memur medyaları yönetenlerin bilmesi gerekli olan bir hakikat var. Biz topluluk olarak bu çeşit sapkınlıklara alışığız… Rahmetli Turan Güneş’in anlattığı vakası daima hatırlarım… 1950 seçimlerine gidilirken Kandıra’da bir Demokrat Partili “İsmet Paşa ordu kaçağıdır” diye konuşmalar yapıyormuş. Turan Güneş bu kişiye “İsmet İnönü amaçlı hem bir paşa hem bir ordu kaçağı diyorsun, olabilir mu bu şekilde şey” diye sormuş. Erkek da “Ne yapayım, İnönü’yü sevmiyorum. Bunu yabancı çeşitli ne türlü anlatayım” diye yanıt vermiş.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın