Sohbet'e Giriş

Felakete davetiye

Felakete davetiye

Riva Deresi’nin yanı hafriyat döküm alanı haline getirildi. Yağışla beraber moloz yığınlarının dereye boşalması işten dahi değil. Peki ya derede taşkın olursa bunun hesabını kim verecek! Beşiktaş Millet’taki hafriyat krizini gündeme taşıdık. Beşiktaş Belediyesi’nin Millet Vadisi’ni hafriyat döküm alanı haline getirmesinin etraf sakinlerini başkaldırı ettirdiğini yazdık, evlerinin burnunun dibine moloz yığılan bölge vatandaşının yakıntılarını yansıttık. Neyse ki haberimizin üst kısmına Beşiktaş Belediyesi hatadan döndü de hafriyat dökümüne bitirildi. Millet, molozlardan kurtuldu kurtulmasına ama şehrin bir yabancı noktasında ek olarak aynı sıkıntı görünüyor. Beykoz Riva’da… Hatta bu defa vaziyet bir sürü ek olarak vahim. Çünkü
escort mersin
Riva’daki hafriyat dökümü yalnızca imaj kirliliği yaratmakla, ortalığı pislik içerisinde bırakmakla kalmıyor, bununla beraber kocaman bir tehlikeye de davetiye çıkartıyor. Ne Amaçla mi? Hafriyatlar, esasen taşkın sabıkası meydana gelen Riva Deresi’nin anında yanındaki araziye dökülüyor da ondan… Evet… Şaka benzeri ama hakikat… Derenin yanıbaşı moloz döküm meydanına çevrilmiş. Araziye kamyonlar dolusu inşaat atığı boşaltılıyor.
Yağışlarla beraber bu toprak yığınlarının, koca koca taşların dereye akması, derenin tıkanması, taşkın olması işten dahi değil. İşte bu riziko, bölge halkını endişelendiriyor. Gelin aylardır hafriyat dökümüne bitirilmesi amaçlı uğraş eden Rivalılara kulak verelim, bütün ayrıntıları öğrenelim… “Riva Deresi’nin anında yakınında hem etraf yıkımı görünüyor, aynı zamanda göz yönelik göre taşkına sokak açılıyor.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın