Sohbet'e Giriş

Etiler’de hazırlıklı yiyecek paketleri Beylikdüzü’nde çeyizler çıkıyor

Etiler’de hazırlıklı yiyecek paketleri Beylikdüzü’nde çeyizler çıkıyor

Ünlü İspanyol yazar Cervantes’in ‘Arkadaşını söyle sana kim meydana geldiğini söyleyeyim’ sözünü, ‘Çöpünü söyle sana kim meydana geldiğini söyleyeyim’e civarı getirdik… Hata okumadınız; atılan çöpler bireyin hayat biçimiyle alakalı pekçok şeyi ele veriyor.Çöp, statülerin en hakikat göstergesi; bir takım semtlerde çok zengin kişilerin içinde bulunduğu tahmin ediliyor şayet bölgenin çöplerinden yalnızca pahalı olmayan şarap ve mide ilacı çıkıyor. Çok derin hikayeler barındıran bambaşka bir hayat çöp dünyası. Bu dünyanın entelleri de var; çöp en başında Dostoyevski okuyanlar, şiir yazanlar, dispozofobi (biriktirme rahatsızlığı) meydana gelen popülistler ve ek olarak niceleri.

Bunlardan biri de sosyoloji ile alakadar olan, her ay Bavul mecmuası amaçlı mahalle semt çöp tahlilleri yapan Umut Mert. Ben de bu çöp işinin inceliklerini sormak ve çöp tahlilinin ne türlü yapıldığını deneyimlemek amaçlı Umut’la buluştum ve Etiler’in çöp konteynırlarına gerçek yola çıktım.
Çağımızın en kocaman problemlerinden biri meydana gelen tüketim çılgınlığının başlıca sebebi meydana gelen doyumsuzluğun resmi; adeta Etiler’deki çöp konteynırlarında çizilmiş. Eldivenlerimizi giydik, bir konteynırın başına geçtik ve çöpe etkileyici gözle bakmaya başladık. Oysaki karıştırdığımız; megastar Tarkan’ın evinin yanındaki çöp konteynırıymış.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın