Sohbet'e Giriş

Estetikte yıl sınırı düşüyor

Estetikte yıl sınırı düşüyor

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesyonel. Dr. Necmettin Mübarek, estetik operasyonlarda yıl hududunun düştüğünü ifade etti.

Mübarek, AA muhabirine yaptığı bildiride, nihai yıllarda Ülkemiz de dahil olmak üzere dünyanın pekçok ülkesinde gençlerin estetik operasyonlara çokça yöneldiğini ifade etti.

Estetik operasyonların sıhhat tarafından veya bireyin isteğine yönelik yapıldığını aktaran Mübarek, “Özellikle burun ameliyatları amaçlı şimdiye civarı çoğunlukla onay edilen yıl sınırı kızlarda 17, erkeklerde 18 iken nihai zamanlarda bunun 2 yıl geriye çekildiğini görmekteyiz” diye konuştu.

Mübarek, bireyin sıhhatine zararlı olacak estetik operasyonların yapılmaması gerektiğini vurguladı.

Bayanların estetikte, burun, kepçe kulak, dudak kalınlaştırma, yağ aldırma, yağ veya farklı dolgu maddelerinin enjeksiyonu, aknelerin yok edilmesi, karın gerdirme ve çarpık bacakların düzeltilmesi benzeri isteklerde yer aldığını anlatan Mübarek, şu biçimde konuştu:

“Erkeklerde ise yeniden burun ön sırada olmak üzere, kepçe kulak düzeltilmesi, bilhassa yağ aldırma ve jinekomasti dediğimiz memelerde fazla büyüme ve kitle oluşumunun ortadan kaldırılması, akne belirtilerinin silinmesi ve karın germe sayılı. Estetik operasyonlarda yıl sınırı farklı etmenler sebebiyle giderek aşağıya düşüyor. Kızlar 15, erkekler ise 16 yaşında operasyon edilebiliyor.”

Mübarek, bir takım kızlarda göğüslerin kamburluk oluşturacak biçimde tesir bırakması şeklinde estetik operasyon yapılmasının gerçek bir hüküm meydana geldiğini ifade etti.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın