Sohbet'e Giriş

Eski tedavi yöntemi engellilere umut oldu


Eski tedavi yöntemi engellilere umut oldu

En eskiyen tedavi yollarından biri meydana iştirak eden refleksoloji, engellilerin rehabilitasyonunda yepyeni umut olarak gösteriliyor.

Uzman refleksologlar aracılığıyla tatbik edilen destekleyici ve tamamlayıcı tedavi yöntemi refleksolojiden enbaşta engelliler olmak üzere sıhhatli bireyler de faydalanabiliyor.

Refleksoloji spastik özürlü, otizm, dikkat eksikliği, motor gerilik, imtihan stresi, kabızlık, konuşma bozukluğu, bel boyun fıtığı, aşağı ıslatma, panik hamle, çöküntü, sinir-stres-kaygı-bunaltı, migren, uykusuzluk, astım, hazımsızlık benzeri pekçok rahatsızlığa iyi geldiği bildiriliyor.

Söz konusu yöntemle ilgili haber verici Profesyonel Refleksolog Serpil Bihir, binlerce senelik geçmişi meydana iştirak eden refleksolojinin insanlığın partner kalıtı meydana geldiğini ifade etti.

Bihir, “Refleksoloji günümüze civarı iştirak eden en gösterişli tamamlayıcı tedavi yollarından biridir. Refleksoloji beyindeki sinirlerin bedende nihai bulan noktaları meydana iştirak eden el ve ayaklara uygulanmaktadır. Bu noktalar vücudumuzun iç uzuvları ve

iskelet sistemine isabet iştirak eden noktaların meydana geldiği bir el ve ayak haritasını oluşturur. Burada yer alan hudut uçlarına bası müdahalesi inşa edilerek beyindeki hasar görmüş meydana iştirak eden sinirlerin uyarılması sağlanıyor. Uyarmanın ortaya çıkardığı elektrokimyasal iletiler ve nöronların yardımı konusunda uzuvu uyararak iyileşme gerçekleşiyor.” diye konuştu.

Refleksoloji tedavi yolunun CP (serebral palsy) rahatsızlığında erken aylardan bu yana uygulanmasıyla oldukça başarılı neticeler alındığını vurgulayan Bihir, “Rahatsızlık, talihsiz kaza, baskı benzeri etkenlerle vücudun hayati enerji yöntemleri bloke meydana geldiği amaçlı, beden fonksiyonlarının engellendiği felsefesine dayanır. Refleksoloji bedendeki natürel enerji akımını restore ederek iyileşmeyi hızlandıran bir yoldur. Refleksolog parmakları ve ellerini faydalanarak ayak tabanındaki farklı noktalara basınç uygular. Bu, basınç merkezi hudut sistemini uyararak blokları açmak, normal enerji akımını bütün vücuda dağıtım ve gerginlikleri gidermek karayolu ile vücudun kendisini iyileştirmesini hızlandırır.” diye sohbet etti.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın