Sohbet'e Giriş

Erkek ve bayanın beden farkları ile alakalı yararlı bilgiler


Erkek ve bayanın beden farkları ile alakalı yararlı bilgiler

İki cinsin de beden ve uzuv yapılarıyla alakalı gerçekleştirilen tek denetim enteresan neticeler meydana koydu. Bunun Için yönelik, kadınlara yönelik daha ?su?lu ve ?kan?lı meydana gelen adam, boyda, kiloda ve el uzunluğunda karşı cinse farklılık atarken, kadına nispeten daha az yaşıyor.
-Erkeğin beyni yüzde 14 oranında daha zor. Erkeğin kalbi de daha kocaman fakat, yavaş atıyor. Erkeğin kalbi dakikada aşağı yukarı 72, bayanın kalbi ise 80 defa çarpıyor. Erkeklerde 4.5 litre kana cevap, bayanlarda 3.6 litre kan bulunuyor.
-Erkek vücudunun yüzde 60-70’i sudan ibaret iken, bayanlarda ise bu oran yüzde 50-60 içinde.
-Erkekler hareketsiz durumda, vücudun metrekaresi başına aşağı yukarı 39.5 kalori, bayanlar ise 37 kalori yakıyor. Adam gündelik 2 bin 700 kaloriye, kadınsa 2 bin kaloriye gereksinim duyuyor.
-Erkeklerde, kadınlarınkinin yarısı civarı yağ dokusu var. Bayanlarda yağ dokusu vücudun yüzde 27?sini, erkeklerde yüzde 15’ini oluşturuyor. Kadın vücudunda erkeklerden 3.5 kg daha çok yağ bulunuyor.
-Erkekler, yaşamları süresince aşağı yukarı olarak kadınlardan 40 gün daha az hastalanıyor.
-Erkeklerin toplamında 1.8 metrekare, bayanların 1.6 metrekare derisi var.

-Her 105 adam çocuğa cevap 100 kız genç doğuyor.
-Erkek beyni yüzde 14 oranında daha zor. Bunun Için cevap bayanların 2 beyin 1/2 küresindeki kontakt daha sıkı olup, beyindeki kan dolaşımı da daha sıhhatli gerçekleşiyor.
-Erkek elinin aşağı yukarı uzunluğu 19.7 santimken, kadın eli ise 17.3 santimetre.
-Erkekler ileri yaşlara civarı, bayanlar ise menopoza civarı (tahmini 50 yaş civarı) dölleyebilme ve döllenebilme yeteneğine sahip.
-Kadınların yüzde 20?sinde, erkeklerin ise yalnızca yüzde 8’inde safra kesesi taşı meydana geliyor.
-Erkekler kadınlardan daha çabuk yaşlanıyor. 55 yaşlarındaki tek kadın, beden gücünün yüzde 90’ına sahip. Halbuki benzer yaştaki erkekte bu oran yüzde 70.
-35 yaşlarındaki erkeğin damar sistemi, 50 yaşlarındaki kadınınkine eşit. Bunun Için cevap, kadında yalnızca cilt daha ince meydana geldiği amaçlı daha erken yaşlanıp kırışıyor. Bayanlar yaşlanma olayını, ruhsal olarak erkeklerden daha zorlukla kabulleniyor.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın