Sohbet'e Giriş

Emin Çölaşan nereye koşuyor

Emin Çölaşan nereye koşuyor

KAMUSAL meydanda türbanlı olarak yaşamaya karar verici rektör hanımı alkışladığım benzer zaman Güvenilir Çölaşan da bu konu ile ilgili yazdı. Bunu bir baht olarak gördüm, zira Çölaşan ve benzerlerinin sergiledikleri hiç değişmeyen ve katı yaklaşımlarının topluma ne civarı da kayıp verdiğini yorumlamak amaçlı vesile kolluyordum. Benzer zaman benzer konuya tamamıyla ters yaklaşım getirmemiz, anlatmamı kolaylaştırdı.
İnançlı insanlar bildikleri benzeri yaşamaya kalktıklarında Çölaşan anında karşı çıkıyor. Zira ona yönelik dindar kişilerin bağımsız hükümleri olamaz; onların her adımı, her tavrı bir sürü ek olarak saklı amaçların gerçekleştirilmesi amaçlı olmalıdır.
İşte bu süreçte benim düşünceme yönelik Türkiye’ye en pek kayıp vermiş kavram meydana gelen takiye devreye giriyor. Sözgelişi bir bayan rektör çoğalış türbanlı olmaya karar verince Çölaşan’a yönelik kesin bir sürü saklı yabancı emelleri olması

gerekmektedir. Bizzat ile ilgili karar alan bayan ne civarı kendisini anlatırsa anlatsın Çölaşan asla inandırma olmaz, zira onun amaçlı her söz, her jest bir takiyenin parçasıdır.
Hayat, çoğalış değişilmesi gerektiğini suratımıza çarpsa da Çölaşan israrla değişmedi. Fakat bu tavrının hem kendisini bir düşünsel kısırdöngü içerisine sokmuş meydana geldiğini göremiyor, benzer zamanda bunun dindar insanlarla derinliği meydana gelen, manalı ve başka bir yaşamsal yapının yöntemlerini açacak bir diyaloğu da engelleyen en kocaman etken olduğunun da farkında değil.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın