Sohbet'e Giriş

Elektronlar 1000 km Süratle, Hiç İvme Almadan Ne Türlü Dönüyor

Elektronlar 1000 km Süratle, Hiç İvme Almadan Ne Türlü Dönüyor

Hava, su, dağlar, hayvanlar, nebatlar, vücudunuz, oturduğunuz yer, özetle en ağırından en hafifine civarı gördüğünüz, dokunduğunuz, hissettiğiniz her birşey atomlardan ortaya gelmiştir.
Atom, en ufak anlatımla bir çekirdek ve onun etrafında dönen elektronlardan oluşur. Çekirdekle elektronlar aralarında yabancı hiçbir birşey yoktur.
En kuvvetli mikroskopların dahi göremeyeceği civarı minik bir meydanda dönüp-duran yüzlerce elektron, atomun arasında çok anlaşılmaz bir trafik yaratır. Çekirdeğin etrafında, 7 başka yörüngede, saniyede 1.000 km. benzeri mantık almaz bir süratle hiç durmadan dönen elektronlar, mucizevî bir biçimde birbirleriyle bir defa dahi çarpışmazlar. Bütün işleyiş muhteşem bir rejim ve mükemmel bir sistem arasında sürdürür.
Burada dikkati çeken ve Darwinistlerin gözden kaçırdığı çok mühim bir puan var. Her şeyin kör tesadüfler neticesi evreli olarak oluştuğunu argüman eden Darwinistlerin, atomun arasında, hiç ivme almadan saniyede 1000 km. süratle dönemeye başlayan elektronların bunu ne türlü yapabildiklerini bizlere izahları gerekir.

Zira elektronlar ivme alarak ağır ağır saniyede1000 km. benzeri bir hıza erişmiş olsalardı, atom diye bir şeyden laf etmemiz olası olmazdı. Buna Bağlı Olarak işlek ve cansız hayattan da laf edilemezdi.
Peki, elektronların herkes, hiçbir aşama ve evrim sürecinden geçmeden, oluştukları anda saniyede 1000 km süratle dönmeleri gerektiğini ne türlü öğrenmişler? Bu öyle bir düzendir ki, tesadüflerle oluştuğu hiçbir zaman argüman edilemez. Baht etkeni bu gibi bir düzenin nedeni olarak hiçbir zaman gösterilemez. Bu düzenin bir olabilitesi yüksek izahı Kuran’da bildirildiği benzeri Allah’ın her şeyi kudretinin bir tecellisi olarak rejim ve intizam arasında yaratmış olmasıdır. Her şeyi yaratmış, ona bir rejim vermiş, belli bir ölçüyle onay etmiştir.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın