Sohbet'e Giriş

Ecotorq motor amaçlı kocaman yatırım


Ecotorq motor amaçlı kocaman yatırım

Ford Otosan yepyeni türk malı motor yatırımını kamuoyuna bilgisini verdi. Ford Otosan Evrensel Müdürü Haydar Yenigün, “Ford Otosan, 54 senelik geçmişinin getirdiği gelişme ve değişiklik ile kocaman bir Ar-Ge şirketi ve muhteşem üretim kabiliyetine sahip kocaman bir endüstri kuruluşu kimliği kazanmıştır”diye konuştu.
11 senedir üst üstüne Ülkemiz otomotiv sektörü öncüsü konumunda meydana gelen Ford Otosan, üretim ve mühendislik çalışmalarını yepyeni bir yatırımla taçlandırıyor. Fikri mülkiyet hakları yüzde surat Ford Otosan’a ilişkin meydana gelen ve sınıfının favori olma hedefiyle Ford Otosan mühendisleri aracılığıyla geliştirilen yepyeni 11 lt ve 13 lt Ecotorq motorlar; zor ticari, endüstri ve marin uygulamalarını içerir kapsamlı kullanım alanlarını hedefliyor.

Ford Otosan Evrensel Müdürü Haydar Yenigün, yepyeni Ecotorq motorun tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, İnönü Fabrikası’nın pekçok kalite ödülüyle dünyaya ihracat yaptığının vurguladı. Yenigün, “İnönü motor fabrikamızda hafif ticari modellerinde kullandığımız Duratorq ve Cargo modellerinde kullandığımız Ecotorq motorları üretiyoruz. Mühendislik çalışmaları konseptten imalata civarı Ford Otosan’a ilişkin Ecotorq motorlarından bugüne civarı 120 bin adetten pek üretirken, Duratorq motorlarımızın üretim adedi ise 350 bini geçti”diye konuştu.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın