Sohbet'e Giriş

Dolce Pastanesi ile flört halinde

Dolce Pastanesi ile flört halinde

Ünlü steak lokantası Nusr-et’in yaratıcıları Nusret Gökçe ile Mithat Erdem, geçen sene 20 milyon dolara Etiler’in sembolü Venüs Pastanesi’nin mülkünü satın almış, 2 milyon dolara da Venüs’e ortak olmuşlardı.Bu defa etçi değil, Ülkemiz’de olmayan lüks bir pastane açmak talep eden ortaklar, evvelki hafta yepyeni mekanlarının inşaatını da başlattılar.
bu sırada, 2010’da Nusret’in yüzde 50’sini 6.8 milyon dolara sattıkları ortakları Ferit Şahenk’in, Gökçe ile Erdem’e bu sektörde rakip olmaya çalıştığını öğrendim. Doğuş Grubu’na ilişkili d.ream ile Ülkemiz ve beynelmilel platformda birçok

işletmeye ortak meydana gelen Ferit Şahenk, İstanbul’un en güzel pastaneleri sıralamasında tartışmasız önce üçe giren Dolce’ye iştirak etmek istiyormuş.
Bunun amaçlı kurmayları, Kuruçeşme ve Vaniköy’deki şubelerinde başı döndürücü tatlara imzasını atan Dolce’nin yaratıcısı Nilgün Ertuğ ile milyon dolarların telaffuz edildiği bir pazarlık halindeymiş. Ortaklarının pastane işine girmesinin sonrasında Ferit Bey’in de Dolce’ye iştirak etmek istemesi enteresan geldi doğrusu!

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın