Sohbet'e Giriş

Doğru Yönetici Koltuğu Ne Türlü Seçilir

Doğru Yönetici Koltuğu Ne Türlü Seçilir

Ofisler amaçlı yönetici koltuğu satın alırken yapılmış olan en evrensel yanlışlardan biri, piyasaya getirilen yönetici koltuğunun ergonomisini sorgulamaksızın en pahalı olmayan olanı toptan alma çabasıdır. Meğer hem tek sizin hem tek de çalışanlarınızın evrensel sıhhati amaçlı önce süreçte ön tasarıda tutulması gerekli olan seçilecek koltuğun konfor noktalarına sahip olmasıdır. Nedir bu konfor noktaları?

Yönetici koltuğunuzun kumaşı zaman boyu çalışmaya uyumlu olmalı, terleme yapmamalıdır. Terletmeyen file sırtlar, yapay deri ve deri yönetici koltuğu amaçlı ideal seçeneklerdir.

Bel bölgesi desteği… Yönetici koltuğu seçiminde en mühim detaylardan tek ötekisi de bel bölgesini savunan tasarımlardır. Bel bölgesi takviyesi aynı zamanda sırtınızın yüksek ve uyumlu iş pozisyonunda kalması amaçlı de mühimdir.

Baş-boyun desteği… Yönetici koltuğunuzun sırt kısmının uzunca olması ve tek de başı takviyesi ile tamamlanmış olması mühimdir. Zaman boyu en kocaman yükü çeken sırt ve boyunu ara ara rahatlatmak amaçlı boş-boyun destekli yönetici koltukları idealdir.

Seçilecek yönetici koltuklarının tekerlekli olması, yüksekliği ayarlanabilir mandala sahip olması mühimdir. Tekerlekli yönetici koltukları çalışanın, iş sahası içerisinde bulunan başka noktalara kolay bir şekilde ulaşımını sağlarken ayarlanabilir yükseklik fonksiyonu çalışanın koltuğunu bacak boyuna yönelik ayarlamasını olanağı sağlar.

Nihai olarak yönetici koltuklarının kesinlikle kollu seçilmesi gerekir. Koltuğun kolları çalışan bireyin gerçek kol ergonomisinde çalışmasını ve omuz ve sırtını huzurlu bırakmasını olanağı sağlar. Desteklenmeyen kolların yükünü omuz ve sırt taşıyacağından sırt ve boyun ağrıları da kaçınılmaz olacaktır.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın