Sohbet'e Giriş

Diyet yapanlara “karpuz-peynir” uyarısı

Diyet yapanlara “karpuz-peynir” uyarısı

Kilo vermek amaçlı yapılmış olan diyetlerde karpuz ve peynir ikilisinin çok miktarda tüketilmesinin, kilo verdirmek mahaline, kilo aldıracağını bildirildi.

Beslenme ve Rejim Uzmanı Aysun Yurdakul, kilolardan kurtulmak amaçlı yapılmış olan diyetlerde karpuz ve peynir ikilisinin çok miktarda tüketilmesinin, kilo verdirmek mahaline, kilo aldıracağını duyurdu.

Yurdakul, yaptığı açıklamada, yaz mevsiminin gelmesiyle yüzme ve yürüyüş olanaklarının arttığını, sebze ve meyve çeşitlerinin bol meydana gelmesinin da kilolardan kurtulmayı hem bir zevkli hem bir de pratik duruma getirdiğini belirtti. Yaz çağında bir besinden meydana gelen meyve diyetlerinin sıhhatli ve daimi olmadığının vurgusunu yapan Yurdakul, meyve diyetlerinin gündelik tüketilmesi gerekli olan aminoasitler ve yağ asitlerinden mahrum meydana geldiğini altını çizdi.

Bu tür diyetlerin uygulanmasıyla kısa zamanda verilen pek kiloların çok azının yağdan olduğuna dair Yurdakul, kilo vermenin yarısından fazlasının adele ve sudan meydana geldiği amaçlı rejim bittikten hemen ardından verilen kiloların fazlasıyla geriye alındığını duyurdu. Bu diyetlerin sık sık yapılmasıyla metabolizma hızının da bozulduğunun vurgusunu yapan Yurdakul, yazın rejim yapanlar ve öğünü hafif geçirmek isteyenlerin seçim ettiği karpuz ve peynir ikilisine dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Yurdakul, izahında, şu ifadelere yer verdi:

“Özellikle karpuz ve peynir ikilisinin çok miktarda tüketilmesinin kilo verdirmek mahaline, kilo aldıracağı unutulmamalıdır. Karpuz, yaz meyveleri içerisinde su oranı en çok yüksek meydana gelen aynı zamanda tadı ve serinletici özelliğinden ötürü en çok seçim edilen meyvedir. Karpuz Ve Peynir ikilisini diyetlerde ana öğün olarak kullanmak mahaline, ölçüsü iyi ayarlandığı zaman güzel bir bul öğün olarak kullanmak gerekir. Bul öğünlerde meyve-peynir ikilisini kullanmak hem bir huzurlu hem bir de sıhhatli olabilir. Fakat 15 üzümün, 12 kirazın, 5 eriğin ya da bir incirin bir porsiyon meyve mahaline geçtiğini düşünürsek, akşam yemekten hemen ardından tv karşısında yenilen meyve tabaklarının ne civarı kalorili meydana geldiğini da bilmemiz gerekir.”

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın