Sohbet'e Giriş

Dinsizliği Yayma Yöntemleri

Dinsizliği Yayma Yöntemleri

Bu mücadelede verilen telkinler çoğu süre doğruca iletiler olarak değil, endirekt yollardan topluma empoze edilir. Böylelikle insanların reaksiyonunu çekmeden kabul edilmesi sağlanır. Sözgelimi biyolojik tek gerçekmiş benzeri kabul ettirilmeye çalışılan evrim kuramı, dinsizliği yaygınlaştırmak amaçlı kullanılan araçlardan tek tanesidir. Her şeyin spontane oluştuğunu argüman eden bu kuram, okullarda genç beyinlere empoze edilerek Allah inancından uzaklaşmaları amaçlanır.
Yine benzer biçimde çağımızın en mühim haberleşme araçlarından biri meydana gelen intertam olarak, her çeşitli ahlaksızlığı yaygınlaştırmak, insanların zihinlerinin boş ve faydasız konularla dolmasını sağlamak için, dinsizliği yaymaya çalışanlar aracılığıyla etkili tek biçimde kullanılmaktadır. Kumarı, cinsel sapkınlıkları, satanizm benzeri sapkın inanışları yayma çabası içerisinde meydana gelen insanlar, bu boş ve yararsız işlerle zamanını geçiren insanların artması amaçlı çabalarlar. Böylelikle insanlar, bu oyun ve oyalanma içerisinde Allah’a kulluk etmeyi unuturlar.

Bunların dışarısında, dergi, tv, sinema benzeri öbür kitle kontakt araçlarıyla, toplumun ahlaki değerleri üstünde çok ince oyunlar oynanır; böylelikle insanlar farkında olmadan inanç ahlakından uzak tek hayata kaymaya başlarlar. Öncelikle gençleri ve çocukları hedefleyen bu insanlar, genç yaştan bu yana şiddeti ve cinselliği empoze ederek, sıhhatsiz ve dinden uzak tek topluluk yaratmayı amaçlarlar. Evlenme dışı beraberlikleri, bağımsız ve sorumsuz yaşamayı teşvik eden, hedefine ulaşabilmek amaçlı her çeşitli oyun ve hileyi oldukça başarılı olmanın sırrı benzeri gösteren, insanları ysahaya, şiddete ve sahtekarlığa yönlendiren, zengin ve şöhretli hayatı harika göstererek bu amaçta her çeşitli ahlaksızlığı yapmayı normal gösteren yayınlarla, iblisin sistemini oturtmaya çalışırlar. Bunlarla da kalmaz ‘budizm’, ‘hinduizm’ benzeri sahte inanışların toplumda dağılması amaçlı çabalarlar. “… Allah, hakkın ta Kendisi’dir. O’nun dışarısında, onların taptıkları ise, kesinlikle batılın ta kendisidir…”

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın