Sohbet'e Giriş

Detox rejimiyle bahar temizliği ile ilgili yararlı bilgiler

Detox rejimiyle bahar temizliği ile ilgili yararlı bilgiler

Hissettiğiniz rehavet ve yorgunluğun sebebinin organizmada biriken ve onun sıhhatli çalışmasını bir bağlamda engelleyen toksinlerden kaynaklanabileceğini hiç düşündünüz mü?
Detox rejimiyle bahar temizliği
Organizmamız altını çizen sıhhatsiz beslenmenin sebep olduğu toksinlerle savaşıyor. Toksinlerin atılması manasına iştirak eden ?detox? rejiminin maksadı, metabolizmayı hızlandırarak kilo verilmesini sağlamak. ?Detox? rejiminin önerdiği benzeri meyva, sebze, hububat ürünlerini daha çok tüketerek vücudunuzu toksinlerden arındırmaya personel böbrek ve karaciğerinize destek edebilir, üstelik bir an öncesinde bu toksinlerden kocaman ölçüde kurtulabilirsiniz.
Detox? rejimi, tespit edecek bir menü değil yalnızca sıhhatiniz amacıyla en uyumlu olanı meydana koyarak 10 gün süresince vücudunuzu toksinlerden uzak tutmanızı imkanı sunan bir yol göstericidir.
Fast-food? u kesinlikle. Bu ürünlerde yer alan tat aromaları ve koruyucuları karaciğeri yorar. Elbette sevdiğiniz bu mahsulleri yiyemiyorsunuz diye lezzetten ödün sunmak zorunda değilsiniz. Kendinize çamfıstığı parçaları veya kavrulmuş susam ekleyerek enfes ve bir o civarı da sıhhatli bir salata hazırlayabilirsiniz. Üst Kısmına yoğurt sosu (3 çorba kaşığı yoğurt, 1 çorba kaşığı limon veye greyfrut suyu, yarım çorba kaşığı zeytinyağı, tuz ve karabiber) veya belli bir süre zeytinyağı veya elma sirkesi gezdirerek salatanıza farklı tatlar verebilirsiniz. Zehirli Maddeleri arındırıcı özelliği en çok meydana iştirak eden sarmısak, soğan ve dereotu, maydanoz benzeri otları yemeklerinizde olabildiğince sık sık kullanın.

Öğün içinde acıktığınızda bir elma, havuç veya birden çok çilek yiyin veya kendinize bir meyva/sebze kokteyli hazırlayın.
Kahve ve sigarayı olabildiğince azaltın. Şayet kahveden vazgeçemiyorsanız miktarını gün içerisinde yalnızca bir fincanla sınırlayın veya kahve mahaline anti-oksidan durumundan zengin yeşil çayı tercih edin. Benzer biçimde bir kadeh alkol mahaline bir bardak meyve kokteylini deneyin.
Yemeklerinizi buharda, mikrodalgada, fırında yağlı kağıda sararak düşük ısıda pişirin. Yavaş ve en nihai hazmedilen moleküller yağlardır. Bu sebeple sindirimde çok büyük kalırlar ve emilimleri organizmaya fazla kalori sağlamaz. Sözgelimi bir porsiyon pilavla bir porsiyon pırasa böreği temelde benzer kaloriye sahiptir. Ama pırasa böreği daha yağlı meydana gelmesine nazaran daha az doyurucudur. Nişastalı besinleri, yalnızca sindirimleri pratik olduğu amacıyla değil organizmaya yağlı besinlerden 2 ve üstelik üç kere daha çok enerji sağladıkları amacıyla tercih etmelisiniz. Yeniden de vücudun altını çizen alması lazım iştirak eden belli bir yağ oranı vardır, bu sebeple yemeklerinizi hafif yağlı yapabilirsiniz. Somon ve ton balığı vücudunuz amacıyla gereken yağ asitleri durumundan zengin besinlerdir.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın