Sohbet'e Giriş

Deniz Seki

Deniz Seki

Deniz Seki (d. 1 Temmuz 1970, İstanbul), Türk pop müzik şarkıcısı, bestekar ve laf yazarı. Seki, ikisi sinema, biri tv dizisi olmak üzere toplamında 3 filmde oyun almıştır. Seki 2012’nin Şubat ayında vizyona giren Eşruhumun Eşzamanı filminde oynadı.1 Temmuz 1970 senesinde İstanbul’da doğan Deniz Seki, öğrenim senelerinde ilkokulu Maçka Süheyla Artam’da, ortada ve lise eğitimini de yatılı olarak Çamlıca Kız Lisesi’nde okudu. Okulu tamamlandıktan ardından, TRT İstanbul televizyonundaki sunuculuk sınavlarına katılarak sunucu oldu.

Jandarmanın tertip ettiği uyuşturucu operasyonunda gözaltına edinilen arasında Deniz Seki’nin de yer aldığı 19 maznun hakkkında uyuşturucu ticareti inşa etmek suçlamasıyla İstanbul Zor Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk davada Seki, özgür bırakılmış ve ile ilgili tutuksuz yargılanma kararı çıkarılmıştır.Ancak tek zaman ardından savcılık tarafınca Seki hakkındaki hüküm bozulmuş ve Seki ile ilgili tutuklama kararı çıkarılmıştır. Savcılık Seki’nin tutuklama verdiği kararı tutukluluğa çevirmiştir. Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne sunulan Seki aleyhine mahkemece 18 Şubat 2010 tarihinde uyuşturucu ticaretine destek etmek suçlamasıyla 8 yıl mapusu istenmiştir. Bununla Birlikte davayı yönetmen Savcı, Seki’nin uyuşturucu kullanmak suçundan iyileştirme edilmesine ve denetimli serbestlik uygulanmasına hüküm verilmesini istemiştir. Davada öbür 15 sanıklarında 7.5 ile 39 yıl mapusu istenmiştir. Davada Seki’nin eskiyen sevgilisi Hüsnü Şenlendirici’nin de ifadesine başvurulmuştur. 24 Şubat 2010 tarihinde görülen davanın sonrasında Seki, Bakırköy Bayan ve Genç Tutukevi’ne götürülmüştür. Deniz Seki adliyeden çıkarılırken gözyaşlarını tutamamıştır.

Seki, cezaevinde geçirdiği 218 günün sonrasında 2 Kasım 2010 tarihinde görülen ilk duruşmada tahliye edilmiştir. Cezaevinden elinde Kur’an ile çıkan Seki, “Değiştim, yepyeni pırıl pırıl, hakikaten arınmış tek Deniz Seki göreceksiniz” demiştir.

İstanbul 12. Zor Ceza Mahkemesi, 6 yıl 3 ay mapus cezası onanan ve dava dosyasını İnfaz Savcılığı’na sevk edilen sanatçı Deniz Seki ile ilgili tutuklama kararı çıkarıldı. Deniz Seki 15 Kasım 2014’te Esenyurt’ta saklandığı hanede tutuklandı. Çıkarıldığı mahkemece gözaltına alınan Deniz Seki 16 Kasım 2014’te cezaevine sevk edildi.
escort malatya

Kategori
: Genel
Yazar
: fatih
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın