Sohbet'e Giriş

DEMOKRATIK TOPLUM PARTISI, Apo’nun gerisinde

DEMOKRATIK TOPLUM PARTISI, Apo’nun gerisinde

Abdullah Öcalan’ın her söylediğine kutsallık atfeden, her beyanatta başbuğdan demeç var hissiyatıyla hazırlıklı duruşa geçtiğimiz Roj TV Öcalan’ın sözlerine sansür uyguladı. Sansürlediği tümceler, Öcalan’ın TRT Şeş’in pozitif bir hamle olduğuna ilişkili olarak sözleriydi.
TRT Şeş’i bir bir sürü kez tenkit eden ve yayım kalitesinden bir sürü ‘açılımın’ özünü hazmedemeyen DEMOKRATIK TOPLUM PARTISI’li zevat ile Roj TV arasındaki göbek bağı herkesin malumu. Hatırlarsınız, 54 DEMOKRATIK TOPLUM PARTISI’li belediye başkanı, Roj TV’nin kapatılmaması amaçlı Danimarka Başbakanı Rasmussen’e mektup yazıp destek istemişti. Tv kapatmak çözüm değildir tabiki, şayet ‘çözüm değildir’ ifadesi, DEMOKRATIK TOPLUM PARTISI politikasının yegâne dinamiği haline gelmişse, ortada şuanki problemlerin da nedeni meydana gelen kocaman bir ‘sorun’ var demektir.

‘Bölgeye mevduat yapalım’ dersiniz, yanıt ‘yatırım çözüm değil’. ‘Hizmet götürelim, yurttaş devletinin Türk-Kürt ayrımı yapmadığını anlasın’ dersiniz, yanıt ‘hizmet çözüm değil’. ‘TRT Şeş yayına girsin, yurttaş devletinin televizyonundan bizzat dilinde yayım alsın’ dersiniz, yanıt ‘TRT Şeş çözüm değil’. ‘Ee, Mahsun film çekti, Kürt mevzusuna bu şekilde de bakanımız Kürtler var’ dersiniz, yanıt ‘film çözüm değil, Mahsun alsın o güneşini bi’ mahaline’ mealinde…

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın