Sohbet'e Giriş

DAYANILIR GİBİ DEĞİL

DAYANILIR GİBİ DEĞİL

Ve bu üç koldan dağılan gürültü, insanın hudut sistemini bozuyor… Hüsrev Gerede’deki gürültü çilesini, Ajans Habertürk muhabiri Soner Koçer, sektör akşamı kendi yaşadı. Hafta sonu, şikâyetlerin çoğalması üst kısmına arkadaşımız nefesi Teşvikiye’de aldı. Ve caddeye girer girmez tahammülü kolay değil bir müzik sesine maruz kaldı. Tahmini 100 metrelik bir meydan içerisinde 3 farklı yerden müzik yükseliyordu. Cadde türkülerle, şarkılarla yankılanıyor, halk evinde oturamıyor. Ve bu çileye kimse müdahale etmiyor. İşte bu başıboşluk da etraf sakinlerini başkaldırı ettiriyordu. Bakın bu gürültüye
escort canakkale
dayanamayan insanlar, neler anlattı: “Haftada en az 4 zaman düğün töreni yapılıyor. Gece saat 01.00’e civarı gürültü patırtı bitmiyor. Çıldırma noktasındayız.”
İşte hal böylesine vahim… Anlayamadığım ise şu: Hadi belediyeler bu konuyla alakalı yeteri kadar tedbirler alamıyor. Peki şayet Etraf İl Müdürlüğü ne amaçla müdahale etmiyor? Her yaz, bilhassa Boğaz’daki eğlence mekânlarında gürültü denetimleri, desibel ölçümleri yapılıyor. Peki ya yol aralarındaki düğünlerle alakalı ne amaçla rastgele bir teşebbüs göremiyoruz?

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın