Sohbet'e Giriş

Dağcı gelse bu merdiveni kolay değil çıkar

Dağcı gelse bu merdiveni kolay değil çıkar

Ortaköy Dereboyu Caddesi’ndeki Cudiefendi Sokağı’nın merdivenleri o civarı yüksek ki, insanlar ‘İllallah’ diyor. Temizlik işçilerinin uğramadığı sokağa, itfaiye de giremez!BEŞİKTAŞ hudutları içerisinde Ortaköy Dereboyu’Caddesi’ndeki Cudiefendi Yol, Cudiefend.Çıkmazı ve Amcabey Çıkmazı sakinleri, dertli mi, dertli… Cudiefendi, semtin merdivenli sokaklarından biri. Ivedi Yakıntı Hattına kısa mesaj bırakan yol sakinleri, yıllardır bu yüksek basamaklı merdivenleri tırmanmaktan “İllallah” diyorlar. Sokağın eskiyen sakinleri, basamakların bundan önce huzurlu çıkılabilecek yataylıkta meydana geldiğini anımsadarak, sonradan yapılmış olan tertip etmelerle merdivenlerin iyice dikleştirildiğini söylüyor.
Sokaktaki tırabzanlar ise olması gerektiği kadar dayanıklı yapılmadığı için, çoğalış tutanın elinde kalıyor.
Ayrıca basamaklardaki taşlar da bakımsızlık sebebiyle yerlerinden oynamış, bilhassa karanlıkta ayak burkma üstelik kırma
escort kayseri
tuzaklarına dönüşmüş vaziyette.
Süren inşaatlar ve tıkanan lağımlar sebebiyle ara ara yerlerinden kaldırılan parke taşlarının gelişi harika yerleştirilmesi sebebinden, yol, hiç de Boğaz’ın beynelmilel yüzü Ortaköy’e yakışmıyor.
Ayrıca tırmanması kolay değil meydana geldiği için, temizlik işçileri de sokağa uğramıyorlar. Bakımsızlık ve pislikten geçilmeyen sokağın sakinlerinin, can ve eşya güvenliği ise Allah’a emanet!
Sokağın başı ve Amcabey Çıkmazı tarafı otoparka çevrilmiş vaziyette. İnşaatlara ilişkin iş makineleri ve kamyonlar dahi bilhassa Amacabey Çıkmazı’nı, çıkılmaz duruma getirmiş. Bir cankurtaran, bir itfaiye aracının Cudiefendi Yol ve Cudiefendi Çıkmazı’ndaki bir vakaya vaktiyle müdahale talihi yok!

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın