Sohbet'e Giriş

CUMHURIYET HALK PARTISI’NİN YOLU

CUMHURIYET HALK PARTISI’NİN YOLU

CHP de bunu görmüş olacak ki imajı Hollanda’nın yaptığına karşın duran fakat aşağı yazısıyla de vakası sorgulatan bir düzleme girdi.
Bunun önce adımını da geçen gün Kılıçdaroğlu Amasya’da attı, konunun ulusal bir sorun meydana gelmesine, partner duruş gerektirdiğine vurgu yaptı.
Ancak sonrasında da şunu sordu:
“Hollanda’da büyükelçimiz neredeydi? Niçin büyükelçi konuşmaz…”
CHP Milletvekili Sencer Ayata da geçen gün Cumhurbaşkanımız’nın başdanışmanı meydana gelen Büyükelçi Sadık Arslan’ın ne sebeple Lahey’de olmadığını sorguladı.
“Bakanlar devletin uçağı ve otomobiliyle devlet işine giderken değil, parti propagandasına giderken bizim de onurumuzu kıran kriz çıktı”dedi.
Ayata, Hollanda’nın Bakanımız Kaya’yı geriye göndermesini onay edemeyeceklerini, onur kırıcı meydana geldiğini da kayda geçirdi.

Görünen o ki Hollanda konusu geçen gün yapılmış olan seçimlerin bu sabah izah edecek resmi sonuçlarıyla bir yola oturacak.
Mevcut hükümetin seçimi kazanmasıyla ırkçı parti PVV’nin kazanması da krizin hangi istikamette ilerleyeceğini atama eder.
Eğer şuanki devlet galip çıkarsa kriz yumuşar, ama ırkçı parti galip gelirse neticeleri da tartışması da çeşitli olabilir, uzunca vakte yayılır.
Ama her diplomatik kriz benzeri onun da bir doruğu ve hududu vardır.
Aşıldığında aleyhe, üstelik diplomasi mahaline onay görmeyen farklı çözüm araçlarının alana çıkmasına sebep olur.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın