Sohbet'e Giriş

Cognac’ın kalbine seyahat

Cognac’ın kalbine seyahat

Bu arıtılmış sıvının en güzel müşterisi hangi hükümet başkanı biliyor musunuz? Peki ya buzlusu da olabilir mu?Uluslararası gündemde iki ülke var. İran ve Kuzeyindeki Kore. İkisinin de nükleer yazılım ve zenginleştirilmiş uranyum stoku biliniyor. Yıllardır. Halbuki tehdit bundan ibaret değil. Kuzeyindeki Kore’nin elinde bir stok ek olarak var ki hanelere şenlik! Yemek içecekmeraklıları amaçlı o da bir tehdit sayılı…”Baklayı ağzından çıkar”diyeceksiniz, çıkaralım. Washington Post’ta Hennessy üst kısmına özel bir dosya yayınlanmış: KimJong İl, şirketin en iyimüşterisiymiş.
O kim diye meraklanırsanız, diyelim: Kuzeyindeki Kore’nin nursuz yüzlü, ceberut hâkimiydi. Şimdiki çocuk yüzlünün

merhumbabası. Hani bunun elindeki esir Amerikalı bayan gazeteciyi kurtarmak amaçlı Clinton, Obşayet’nın temsilcisi olarak ricacı oluyor, ayağına civarı gidip yakınında tıfılmürit benzeri fotoğraf çektirmişti ya. İşte o! Adamın konyak alışverişi 10 bin şişe XO. Hata anlaşılmasın, senelik.
Bumisafirler, arkadaşlar faslı! Hazret bizzat amaçlı seçici: Paradis ve ötesi. “Onlar ne” derseniz, anlatacağız. 3-5 yıl oluyor. Fransa’nın Cognac bölgesine gittik. Minik şayet şöhretli kente hâkim Hennessy’ye bakmaya. Yeryüzünün en kocaman konyak rezervine sahip; 250 bin fıçı! Hennessy’nin nehrin iki yakasına yerleşmiş kuruluş ve mahzenlerini dolaşacağız.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın