Sohbet'e Giriş

Çocuklarınıza Bir İyilik Yapın

Çocuklarınıza Bir İyilik Yapın

Çocukların yaşamında anne ve babaların sözleri ve davranışlarının çok mühim bir yeri vardır. Çocuklar dünyaya geldikten ardından belli bir aşama ailelerinin yakınında, daha ardından okulla beraber topluma katılarak öğrenim ve gelişimlerini sürdürürler. Çocukların karakterlerinin bulunduğu dönemde en fazla etkilendikleri bireyler çoğunlukla anne ve babalardır. Zira onları misal alırlar ve zamanlarının kocaman bölümünü beraber geçirirler.
Her insanın yaşamında hiç unutamadığı sözler vardır. Dostlar, öğretmenler, anne, baba, hiç tanımadığınız birileri söylemiştir. Ruh dünyalarında derin etkiler bırakan, fırtınalar kopartan, özgüven aşılayan, çok mühim hükümler aldırtan, kazanan eden, bazen de yerle bir eden, tamamıyla değersiz hissettiren… Hemen düşünün siz nelerle karşılaştınız.

Bir dostum anlatmıştı. İş yaşamının beşinci senesinde, sonrası zaman gerçekleştireceği bir sunum öncesinde yöneticisi aramış. Akşam ve haneden aramış. “Sana güvenim tam” demiş. Müthiş bir duyguya kapılmış. Sonrası zaman bir Genel Müdür benzeri davranmış, çok gösterişli bir sunum gerçekleştirmiş. Hiç unutmamış o duyguyu ve halen hissediyormuş.
Çocuklar dünyaya geldikten ardından belli bir aşama ailelerinin yakınında, daha ardından okulla beraber topluma katılarak öğrenim ve gelişimlerini sürdürürler. Çocukların karakterlerinin bulunduğu dönemde en fazla etkilendikleri bireyler çoğunlukla anne ve babalardır. Zira onları misal alırlar ve zamanlarının kocaman bölümünü beraber geçirirler. Bu makalede çocukların yaşamında mühim etkiler bırakacak, anne ve babaların sözlerinden ve davranışlardan bahsedeceğiz.

Kategori
: Sohbet
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın