Sohbet'e Giriş

ÇOCUKLAR GÖRSÜN

ÇOCUKLAR GÖRSÜN

Kopenhag Hayvanat Bahçesi idaresi ise her şeyi ek olarak iyi biliyor olsa sebep ki, 18 maaş zürafa Marius öncesinde başına tabanca sıkılarak öldürüldü, ek olarak sonra çocukların önünde kesildi, parçaları da etobur kafeslerine konulup yem edildi. Bahçe yetkililerine yönelik o kanlı kıyım, çocuklar amaçlı faydalı bir anatomi dersiydi. Dehşete düştük, inanamadık.
National Geographic’teki yazıya yönelik hayvanat bahçeleri, hayvanlar amaçlı emniyetli liman filan değil. Öyle çocuklar amaçlı eğitici bir koltuk de değil. İddia edilenin aksine, nesli tükenmekte meydana gelen hayvanların korunup, varlıklarını sürdürebildikleri bir koltuk hiç değil. Avrupa hayvanat bahçelerindeki türlerin yalnızca yüzde 13’ü nesli tükenme tehlikesinde.

Kopenhag’daki bahçe yetkililerine yönelik yavru Marius’un türü (Giraffa camelopardalis reticulata) tehlikede değildi. Bahçede kapasite fazlası zürafa vardı. Bilhassa de Marius’a aynı genler taşıyan adam zürafalar durumundan. Özetle zürafa üretme programına uymuysilahlı kuvvetler. Hesaplara yönelik ölüsü, dirisinden ek olarak değerliydi. Böylelikle bir sürü sevdiği çavdar ekmeği yem olarak kullanılıp öbür zürafaların yanından uzaklaştırıldı. Bakıcısının elinden ekmek yiyecek üzere eğildiğinde, baytar başından vuruverdi. Marius’un aslanlara yem edilmesi dair denildi ki; “Afrika savanlarında da yaşasa akıbeti bu olurdu…”

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın