Sohbet'e Giriş

Çocuk Özlemi Çekenlerin Yüzü Bu Projeyle Güldü

Çocuk Özlemi Çekenlerin Yüzü Bu Projeyle Güldü

Ordu Valiliği aracılığıyla toplumsal teminatı ve işi olmayan aileler amaçlı başlatılan “Tüp Çocuk Projesi” alanında 10 çift, genç sahibi olmanın mutluluğunu yaşadı.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Tüp Çocuk Projesi” alanında çocuklarına kavuşan Çatalpınar ilçesindeki iki aileyi evlerde ziyaret etti.

İlk ziyaretini kazanın Haşal semtinde hayatını sürdüren ve 8 senedir genç özlemi çeken Özlem-Murat Bulut çiftinin evine yapan Balkanlıoğlu, aile ile tek zaman hasbihal ederek, Aleyna adı verilen bebeğe hayırlı ve sıhhatli tek hayat diledi. Balkanlıoğlu daha daha sonra küçük Aleyna’ya tek altın taktı.

Bulut çiftinin mutluluğuna partner meydana gelen Balkanlıoğlu, burada yaptığı konuşmada, evlendikten daha sonra uzunca zaman genç sahibi olmayı çok arzu etmelerine nazaran genç sahibi olamayan mağdur eşler amaçlı tüp çocuk projesi başlattıklarını ifade etti.

Projeye 30 başvuru yapıldığını dile getiren Baklanlıoğlu, şunları kaydetti:

“Yapılan 30 müracaattan 10 aile çocuk sevincini yaşadı. Tüp çocuk projesi ile yılar daha sonra ebeveyn olmanın coşkusunu hayatını sürdüren ailelerimizi hem tek hastanede, hem tek de evlerde ziyaret etmekte, onların mutluluğunu paylaşıyoruz. Bizler vilayet olarak genç özlemi çeken ailelere fırsat olduk. Onların mutluluğu bizlerin de mutluluğu oluyor.”

Anne Özlem Bulut ise çok aradığı anne olma hayalinin gerçekleştiğini ifade ederek, “Tüp çocuk projesiyle bebeğime kavuştum. Çok heyecanlı ve mutluyum. Bizlere çocuk sevgisini yaşatan ve hanemize civarı gelerek bizleri ziyaret eden, mutluluğumuza partner meydana gelen sayın valimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Vali İrfan Balkanlıoğlu 2. ziyaretini Emine-Davut Meşe çiftinin evine gerçekleştirdi.

İlçenin Sayacatürk semtinde hayatını sürdüren ve 6 senedir genç özlemi çeken Emine-Davut Meşe çifti, tüp çocuk projesi ile bebeklerini kucağına almanın sevincini yaşadı.

Muhammet Alperen ismini verdikleri bebekleriyle mutlulukları perçinlenen ailenin sevincine partner meydana gelen Vali İrfan Balkanlıoğlu, aileyi tebrik ederek, hayırlı olsun dileğinde yer aldı.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın