Sohbet'e Giriş

Çocuk İsteyen Çiftler İçin Umut Kapısı: Taşıyıcı Annelik

Çocuk İsteyen Çiftler İçin Umut Kapısı: Taşıyıcı Annelik

Evli eşlerin “son şansı” olarak görülen bu yolun adı ise: “Taşıyıcı annelik” Ülkemiz’de genç sahibi olmak amaçlı pekçok yolu denemiş ama düş kırıklığına uğramış eşler çoğalış Gürcistan’ın yolunu tutuyor. Ülkemiz’de artık yeni yeni duyulmaya başlanan “taşıyıcı annelik” kavramı üst kısmına pekçok çift, taşıyıcı anneliğin legal meydana geldiği az ülkeden biri meydana gelen komşumuz Gürcistan’ı tercih etmekte. Bu yöntemle Ülkemiz’de genç sahibi olmayı deneyen eşlerin yardımına ise, Dr. Murat Vural’ın Gürcistan’daki tüp çocuk muayenehanesi ve profesyonel ekibi koşuyor.

Gürcistan’da yaşadıkları parasal zorluklar sebebiyle taşıyıcı kadın meydana gelen bayanların en az bir genç sahibi meydana gelmesinin şart koşulduğunu vurgulayan Dr. Vural, taşıyıcı annelik yolunun genç sahibi olamamış pekçok çiftin evliliklerini kurtardığını söylüyor.

Taşıyıcı annelik legal bir işlem

Taşıyıcı annelik sürecinin tamamıyla legal ve kurallara ilişkili biçimde ilerlemesi amaçlı çift ve taşıyıcı kadın içinde bir sözleşme imzalandığını söyleyen Dr. Vural, taşıyıcı annenin çocuğunda ilerki vakitlerde legal olarak doğruluk argüman edemediğinin vurguluyor.

Taşıyıcı kadın merkezlerine müracaat eden çiftlerden yumurta ve sperm örnekleri alındıktan sonra çiftin embriyosunun taşıyıcı annenin rahmine yerleştirildiğini söyleyen Vural, düşük rizikosunun yüksek meydana geldiği 8 hafta atlatıldıktan sonra ağır ağır doğum sürecinin başladığını anlatıyor. “Taşıyıcı kadın çocuğunuza hamile” haberi geldikten sonra taşıyıcı annenin her ay itinalı olarak kontrole girdiğini ve çifte ay ay bebeklerinin ultrason imajı, kilosu, boyu benzeri verilerin mail atıldığını izah ediyor.

Doğum bugünü gelip çattığında ailenin yine Gürcistan’ın yolunu tuttuğunu vurgulayan Dr. Murat Vural, hastanede doğum sonrasında doğum belgesinin aile yerine tertip ettiğini sonrasında bu belgeyle Gürcistan nüfus dairesine doğum belge onayı amaçlı gidildiğini anlatıyor. Vural, bütün dokümanların Türkçe tercümesinin de onaylı olarak yaptırıldığını, dokümanların Ülkemiz Konsolosluğu’na götürüldüğünü ve takdir sonrası ise bebekle beraber Ülkemiz’ye dönüldüğüne uyarı çekiyor.
“Taşıyıcı Annelik Programı’nın” yanısıra, 15 yıldan beri Kıbrıs ve Gürcistan’daki kliniklerinde; Yumurta Donasyonu, Sperm Donasyonu ve Cinsiyet Seçimi Programlarıyla onlarca hastasını genç sahibi yapan Dr. Murat Vural, eşlerin umut ışığı olmaya devam etmekte.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın